Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Durrës, përplasi drejtuesin e biçikletës, arrestohet shoferi i kamionit

06/03/2021 - 11:19

Policia e Durrësit njofton se ka vënë në pranga drejtuesin e kamionit tip "Volvo", i cili një natë më parë aksidentoi drejtuesin e biçikletës.

Nga burimet zyrtare mësohet se ky i fundit ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital, ndërsa nuk është identifikuar ende.

"Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin F. T., 50 vjeç,  banues në Durrës, pasi më datë 05.03.2021, në orën 21:20, në autostradën Durrës-Tiranë, duke drejtuar mjetin tip "Volvo", kamion, ka aksidentuar biçiklistin, një shtetas ende të paidentifikuar, rreth 65 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, në gjëndje të rëndë shëndetësore.", njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Garazhi i një pallati në Tiranë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Policia e kryeqytetit bën me dije se forcat e rendit dhe zj

Një sherr mes femrave, ku është përfshirë edhe një mashkull, është regjistruar paraditen e sotme në Durrës, në zonën e Currilave.

200 kg kokainë dyshohet se janë gjetur në kointeinerin e bllokuar në Durrës. 

Një konteiner është bllokuar në portin e Durrësit, Dyshohet se brenda tij ka lëndë narkotike.

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me sekuestrimin arsenalit të armëve të gjetur në dy baza të tjera të grupeve kriminale.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Kavajë.

Policia e Pukës ka arrestuar një person dhe proceduar penalisht drejtuesin e një subjekti politik, pasi sipas uniformave blu, hartonin li

Efektivët e policisë Krujë kanë arrestuan në flagrancë shtetasit F. L., 22 vjeç, banues në Kukës dhe M. C.

Policia e Beratit ka arrestuar në flagrancë një 47-vjeçar të identifikuar me iniciale T.C. Bëhet me dije se 47-vjeçari akuzohet se ka god

4 makina janë përfshirë në një aksident pasditen e sotme në autostradën Durrës-Tiranë, në afërsi të zonës së Fllakës.