E frikshme në Durrës, shoferi lë derën e urbanit hapur prej vapës, rrëzohet faturino

21/07/2019 - 15:13

Shoferi kishte lënë derën e urbanit hapur për shkak të vapës, rrëzohet në rrugë faturino.

Ngjarja e frikshme ka ndodhur paraditen e sotme në linjën e Unazës së Durrësit, në zonën e Ish-Kënetës.

Të pranishmit në vendngjarje tregojnë për “DurrësLajm” se urbani ishte në ecje ndërkohë që dera e parë qëndronte e hapur nga ku edhe ka rënë faturino (femër),  e cila është lënduar në kokë, pa pasoja më të rënda fatmirësisht.

Ambulanca, që sipas qytetarëve ka vonuar të mbërrijë, ka dërguar në spital të plagosurën për të marrë mjekimin e nevojshëm.

Ndërsa policia ka bllokuar automjetin e transportit publik si dhe ka ndaluar shoferin, i cili njihet në rrethin shoqëror si “Kinezi”.

Edhe pse Këshilli Bashkiak votoi pro rritjes së çmimit të biletës nga 300 në 400 lekë, pasi do të investohej në mirëmbajtjen e tyre, autobusët e Durrësit që qarkullojnë nëpër qytet vijojnë të mbeten makthi i përdoruesve sidomos në stinën e nxehtë të verës!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Andre Ljuljovic është shqiptaro-amerikani, që ka humbur jetën nga koronavisuri në SHBA.

Një vajzë nga Lezha, e cila pasi mësoi se gjyshja ishte prekur nga koronavirusi, pak ditë më vonë u dërgua me urgjencë në spital me dhimb

Policia e Durrësit vijon kontrollet në lokale, të cilat duhet të jenë të gjitha të mbyllura, në kuadër të masave të marra në luftën kundë

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria s

Ish-futbollisti i Kombëtares, Klodian Duro, u arrestua në datën 24 mars, nga policia e Tiranës, për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas.

  • Bashkëpunimi dhe koordinimi i veprimeve mes DVP Durrës dhe Interpol Tirana vë në pranga një të kërkuar, i dënuar në Itali pë

Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, p

Policia e Tiranës ka vënë në pranga ish-futbollistin e Kombëtares shqiptare, Klodian Duro.

Një fëmijë shqiptar 7 muajsh e gjysmë u diagnostikua me Covid 19 në ishullin e Rodosit në detin Egje, rasti i parë në ishull.

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Poloskë të Devollit.