EMRI/ Kush është 23-vjeçarja që u përplas nga "Benz"-i në trotuar

10/06/2021 - 22:57

Xhesina Gega është vajza, e cila u aksidentua mbrëmjen e sotme në rrugën “Xhanfize Keko”.

Nga raportimet mësohet se ajo është 23 vjeçe dhe ndodhet spitalin e Traumës, ku i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale dhe gjendja e saj paraqitet e rënduar.

Automjeti tip "Benz" që shkaktoi aksidentin drejtohej nga Jehon Breçani, 19 vjeç, i cili është ndaluar nga policia.

Aksidenti ndodhi rreth orës 19:15, ku makina luksoze nën drejtimin e 19-vjeçarit Jehon Breçani, dyshohet se për shkak të shpejtësisë doli nga rruga dhe përplasi vajzën 23-vjeçare dhe më pas u përplas me një pemë që ishte buzë rrugës.

23-vjeçarja për disa minuta qëndroi në trotuar, ndërsa ndihmën e parë e mori nga kalimtarë të rastit, të cilët edhe njoftuan ambulancën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

U kap duke transportuar dy emigrantë të paligjshëm, vihet në pranga një person.

Kryente ndërtime pa leje, vihet në pranga pronari i banesës ku po kryeshin punimet.

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e datës 13.09.2020, ku në aksin rrugor Kosovë e Vogël-Jeta e Re, Njësia Administrative Fiershegan, ësht

Vijojnë kontrollet nga Policia e Durrësit për konstatimin e ndërtimeve pa leje dhe zënien e hapësirës publike.

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Peqin, ku ka humbur jetën një person dhe kanë mbetur të plagosur gjasht

Një 18-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë pasditen e sotme në Tiranë, pasi është goditur nga një i ri 22-vjeçar që dyshohet se vuan nga

Një sherr mes dy kushërinjve ka degjeneruar në përdorimin e armëve të zjarrit.

Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi u kap me një sasi kokaine që kapte vlerën e rreth 500 mijë euro në treg.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen Nr.