FOTO/ Vritet me armë zjarri pronari i televizionit

07/01/2020 - 11:32

Vritet me armë zjarri pronari i një televizioni lokal në Lezhë.

Mësohet se ka mbetur i vrarë Kastriot Reçi, pronar i "Media Plus" Tv.

Reçi, nuk është një personazh i panjohur për policinë dhe opinionin publik.

Në vitin 2016, policia zhvilloi një operacion të koduar “Befasia”, ku zbuloi në Mirditë një magazinë droge dhe arrestoi 22 persona, teksa nisi procedimin për 9 gra të punësuara për përpunimin e kanabisit.

Asokohe në media u shkrua se pronar i kësaj magazine ishte pikërisht biznesmeni, Kastriot Reçi, banues në Rrëshen, Mirditë, mbetur i vrarë sot për shkaqe ende të pazbardhura zyrtarisht.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është dorëzuar në Policinë e Tiranës autori i vrasjes së ndodhur mbrëmjen e së hënës te "Astiri", Noel Dishi.

Një 34- vjeçar me inicialet F.T, është arrestuar sot në Tiranë pasi vodhi në një automjet në zonën e ‘Komunës së Parisit’ dy telefona ‘Ip

Një 40-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik të ndodhur në qytetin e Selanikut në Greqi.

Një automjet që qarkullonte me shpejtësi tej normave të lejuara, është përfshirë në një aksident, i cili fatmirësisht nuk ka shkaktuar vi

Policia në Vlorë ka arrestuar 4 persona, 3 prej të cilëve ishin shpallur në kërkim.

Dy persona kanë rënë në prangat e bluve të Durrësit, një 28-vjeçar i dehur në timon dhe një 55-vjeçar i dënuar për dhunë në familje.

Specialistët për hetimin e trafiqeve dhe narkotikëve në Drejtorinë Vendore Durrës, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe go

Vladimir Gjuta është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës për dhunë dhe plagosjen e kushëririt të tij.  Ky i fundit me shenja të dukshme ng

Dy të rinj janë arrestuar ditën e sotme, pasi u janë gjetur kartëmonedha të falsifikuara.

Tre të rinj raportohet se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në hyrje të qytetit të Librazhdit.