Humbet jetën shqiptari në Greqi

18/06/2019 - 22:57

Një punëtor shqiptar në Greqi ka humbur jetën për shkak të një aksidenti në punë. Sipas mediave greke, ngjarja ndodhi në Fthiotida gjatë paradites.

Emri i të ndjerit nuk është bërë i ditur, por shtypi shkruan se punëtori shqiptar po punonte në çatinë e ndërtesës së një shtëpie, kur një pjesë u shemb dhe u rrëzua.

Shqiptari u dërgua menjëherë në spitalin e qytetit të Lamias, por për fat të keq nuk mundi të shpëtonte. Trupi i pajetë do t’i nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore, ndërsa policia nisi hetimet për këtë ngjarje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një fëmijë 8-vjeçar ka ndërruar jetë sot në vendin e quajtur “Fusha e Sportit” në qytetin e Krumës.

Policia e kryeqytetit, me urdhër të Prokurorisë ka bllokuar një shumë të madhe parash në llogarinë e një biznesmeni të njohur në Tiranë.

Policia ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike.

Një 60-vjeçar është arrestuar nga policia e Memaliajt, pasi në afërsi të stanit të tij, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Vasjar, u gje

Teksa dje autoritetet italiane shkatërruan një grup italo-shqiptar që merrej me trafikun e lëndëve narkotike, sot mediat italiane kanë nx

Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe narkotikëve.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e kësaj të mërkure në Itali teksa një shqiptar me nënshtetësi italiane ka humbur jetën në një ak

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore  të Policisë Durrës, në bashkëpunim me shërbimet e Policis

Policia e Durrësit bën me dije se është ndaluar një 21-vjeçare e cili ka thyer masën e sigurisë "arrest në shtëpi".