Kanosi me armë zjarri kushëririn, arrestohet autori

12/06/2019 - 11:01

Një 62-vjeçar është arrestuar nga policia e Tropojës pasi kanosi me armë zjarri kushëririn e tij.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi me iniciale Z.A., banues në fshatin Kasaj, i cili dyshohet se për motive të dobëta, kanosi 57-vjeçarin me iniciale R. A., banues në fshatin Kasaj.

Uniformat blu po vazhdojnë hetimet për dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe gjetjen e armës.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprat penale "Kanosja" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e tre personave ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Levan-Tepelenë.

Një 42-vjeçar me iniciale B.M. ka humbur jetën duke u përmbysur me zetor.

Dy shqiptarë janë burgosur në total për 13 vite dhe muaj burg, pasi u kapën me 8.5 kg kokainë dhe rreth 17 mijë paund cash.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, pas disa mua

Një 52-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane në San Giorgio Jonico, pasi ka goditur me thikë në bark gruan e tij.

Policia ka shoqëruar në komisariat kryetarin e Partisë Demokratike të Sarandës, Hariz Mema. 

Një 46-vjeçare nga fshati Arrës në Urë Vajgurore, ka tentuar t’i japë fund jetës duke pirë helm.

Policia e Tiranës ka arrestuar një 27-vjeçar pasi është kapur duke qarkulluar me armë zjarri pa leje dhe me makinë të vjedhur, produkt i

Një shpërndarës droge në plazhin e Drimadhës, që kishte gjetur treg pushuesit, u arrestua nga Policia e Vlorës.

Policia e Durrësit ka identifikuar viktimën e radhës që humbi jetën sot në plazhin e Durrësit.