Kapet shqiptari me drogë në Itali, ja ku e fshihte

Postuar: 14/11/2017 - 10:37

Një shqiptar është arrestuar në Chieti për shpërndarje të lëndëve narkotike.

31-vjeçari B.A., në bashkëpunim edhe me tre persona të tjerë, të gjithë italianë, u shpërndanin drogë të rinjve në zonë.

Mësohet se ai ishte furnizuesi me drogë i grupit kriminal, dhe e fshihte lëndën narkotike në një lulishte, vetëm pasi sigurohej se nuk ndiqej nga policia.

Autoritetet e ndaluan shqiptarin për një kontroll dhe i gjetën me vete një kilogram marijuanë.

Më pas në një kontroll tjetër të ushtruar në zonën përreth, policia arriti të gjente edhe 250 gramë të tjera marijuanë dhe 350 gramë kokainë të fshehura mirë nëpër disa vrima dhe një peshore elektronike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Emri i Safet Bajrit, i konsideruar kreu i një prej bandave më të rrezikshme kriminale të Shkodrës, është shfaqur sërish të shtunën në med

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 37-vjeçar një ditë më parë.

Zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari ka zbuluar detaje për operacionin "Oaz", ku u arrestuan 11 persona si pjesë e një bande

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi rezulton se ishte në kërkim prej disa vitesh.

Po rregullonte mbulesën e kamionit, por në një moment është rrëzuar dhe si pasojë ka përfunduar në spital.

Seksioni për narkotikët ka nisur procedimin penal për tre të rinj të moshës 23 – 25 vjeç në Durrës, nën akuzën e “Prodhimit dhe shitjes s

Shtohen rastet e të moshuarve nga Durrësi që tentojnë t’i japin fund jetës.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër, ku ka ndërruar jetë një prej shoferëve të autoambulancave në spitalin ‘Omer Nishani’.

Një vajzë 23-vjeçare në Durrës, që kujdesej për një fëmijë të vogël, është përballur me një incident, pasi fëmija në fjalë i ka rënë në p

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi dje në Gjirokastër, ku një punonjës ra nga një lartësi, dhe për pasojë u plagos rëndë, është arrestuar ix