Masakra në ish-Bllok, arrestohet pronari i lokalit

21/10/2018 - 08:57

Redi Popesku, pronari i lokalit Monopol, ku ndodhi masakra e Bllokut më 4 Tetor, është arrestuar rreth orës 23:00 të mbrëmjes së djeshme.

Popesku mësohet se, është ndaluar me vendim gjykate pasi dyshohet se ka prishur provat duke fshehur armën e Ervis Martinaj dhe ka penguar hetimin në zbardhjen e të vërtetës duke dhënë dëshmi të rreme.

Në lokalin e tij në Bllok më 4 tetor u regjistrua masakra e Bllokut, ku komando Merviol Bilo, vrau Fabiol Gaxhën dhe plagosi Ervis Martinajn dhe Eljo Haton.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Interpol Tirana ka ekstraduar dy persona nga Greqia, të cilët janë dënuar në Shqipëri nga gjykata. E.Sh.

Shtatë emigrantë janë kapur nga policia në Kapshticë, pasi po tentonin që të futeshin ilegalisht nga Greqia në Shqipëri.

Policia e Himarës u vjen në ndihmë dy turistëve të huaj, Sem Besem 25 vjeç dhe Valeria Luk 27 vjeçe të cilët kishin humbur në një zonë të

Ditën e sotme janë identifikuar dy persona që dyshohen si autorë të grabitjes së bujshme në Rinas, ndërsa është bërë publik identiteti i

50-vjeçari Bernard Uka i cili u vetëplagos rreth orës 11:55 paraditen e sotme në Tiranë, ka ndërruar jetë në spital për shkak të plagëve

Një person është vetëplagosur sot në banesën e tij përballë godinës së Kuvendit të Republikës së  Shqipërisë. 

Dy turistët belgë, të cilët humbën gjurmët prej mbrëmjes së djeshme në zonën malore Çikë-Iljaz, janë lokalizuar në malin pranë fshatit Dh

Një person ka rënë nga lartësia dhe ka humbur jetën gjatë rrugës për në spital.

Një tjetër objekt pune ka qenë në shënjestrën e eksplozivit në Fushë-Krujë.

Një person ka mbetur i plagosur në një aksident rrugor në Shkodër.