Ra me makine në lumë, më pas shkoi në shtëpi. Policia jep detajet e aksidentit

Postuar: 07/12/2017 - 10:36

Policia ka dhënë informacionin zyrtar rreth aksidentit që ndodhi sot në dalje të Klosit, ku një automjet doli nga rruga dhe ra në lumë.

Policia bën me dije se drejtuesi i mjetit “Fiat” fatmirësisht ka shpëtuar dhe nuk ka pësuar asnjë dëmtim.

Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Ura e Fshatit, në dalje të Bashkisë Klos, shtetasi S.B, banues në Klos, duke drejtuar automjetin tip “Fiat” me targa AA 607 LC, dyshohet se ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka dalë nga rruga, duke rënë në lumin Mat.

Shtetasi S.B., ka deklaruar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22.30, datë 06.12.2017, po udhëtonte i vetëm dhe nuk ka pësuar asnjë lëndim, dhe ndodhet në banesën e tij.

Shërbimet e Policisë e kanë marrë njoftimin rreth orës 06:40 të mëngjesit të sotëm dhe ndodhen në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të saj, si dhe po punojnë për nxjerrjen e automjetit nga uji.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Persona ende të paidentifikuar paraditen e sotme kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të të automjetit "Volkswgen" me targa AA 686 BF, 

Një 50-vjeçar në Durrës është arrestuar nga blutë e qytetit, pasi një ditë më parë është kapur duke drejtuar makinën në gjendje të dehur.

Dy persona kanë rënë në pranga për përdorim të kartëmonedhave në euro të falsifikuara. Genci Muja, 37 vjeç, banues në Krujë dhe Denis Ibr

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka përfunduar hetimet për Fadil Kasemin, i cili vrau ish- bashkëshorten e tij gjyqtare.

Në një njoftim për mediat, policia e Durrësit ka bërë me dije se Specialistët për Trafiqet kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar

Katër persona të maskuar kanë grabitur një banesë mëngjesin e sotëm.

Policia ka shpallur në kërkim tre të rinj, në lidhje me një ngjarje të ndodhur ditën e djeshme, dhe që dyshohet se po të njëjtët autorë k

Një 49-vjeçar është arrestuar nga policia pas një hetimi disa mujor, që u arrit në përfundimin se kishte tentuar të trafikonte për prosti

Një aksident me pasojë vdekjen është shënuar ditën e sotme, kur një automjet tip “Fiat” ka aksidentuar një këmbësore 65-vjeçare.

   Paraditen e sotme, policia italiane ka arrestuar një 42-vjeçar shqiptar, që kishte fshehur pranë baterisë së automjetit tip Renault nj