Shisnin heroinë, arrestohen tre persona

Postuar: 13/03/2018 - 11:46

Tre shtetas janë arrestohen në flagrancë në kuadër të operacionit të koduar "Trekëndëshi"pasi shpërndanin lëndë narkotike të llojit Heroinë. 

Sipas njoftimit të policisë së Beratit, në pranga kanë rënë shtetasit :

  • Klajdi Balla, 22 vjeç, banues në Berat; 
  • A.P, 17 vjeç, banues në Berat, 
  • S.Q, 17 vjeç, banues në lagjen Çlirim, Berat. 

Gjatë kontrrollit të automjetit me targa  AA 282 RU me të cilin këta shtetas lëviznin u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 12 gramë e dyshuar lëndë narkotike e llojit Heroinë. Gjithashtu gjatë kontrollit fizik shtetasit Klajdi Balla i'u gjet një sasi prej 0.5 gramë Heroinë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndve narkotike, e kryer në bashkëpunim”. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një punonjës policie është rrahur mbrëmë në Durrës.

   Ka përfunduar në pranga një nga autorët e grabitjes me armë të ndodhur mëngjesin e sotëm (25 shtator) në zonën e Skelës, ndërsa është

   Policia amerikane ka arrestuar një të dyshuar të dytë në lidhje me vrasjes e shqiptarit Grei Frashëri, e shënuar gjatë këtij muaji në

   Policia rrugore e Durrësit ka arrestuar në flagrancë dy të rinj, të akuzuar për dy vepra të ndryshme penale.

   Arrestohet drejtori i Hipotekës në Shkodër, Zamir Leka.

Goditet një person në Durrës me sende të forta, dhe agresori nuk është ndalur vetëm me kaq, por i ka dëmtuar edhe makinën.

Largohen nga banesa dy motra në Durrës, të moshës 16 e 19 vjeçe.

Policia e Fushë-Krujës ka arrestuar një 18-vjeçar për armëmbajtje pa leje dhe i dyshuar për kultivim të bimëve narkotike si dhe janë seku

Pas një operacioni të policisë është zbuluar një bazë prostitucioni, në disa qendra estetike në Tiranë.

Policia ka arrestuar një 27-vjeçar në Mat pasi tentoi të djegë shtëpinë e një shtetasi mbrëmjen e së hënës.