Shpërthen bombola e gazit, lëndohet pronari i shtëpisë

05/08/2020 - 09:08

Një bombol gazi ka shpërthyer këtë mëngjes në një banesë në Pogradec, duke shkaktuar probleme të mëdha.

Pronari i godinës 2-katëshe ka marrë djegie dhe është dërguar në spital për të marrë kurim.

Shtëpia është djegur në një masë të konsiderueshme. Në vendngjarje ka shkuar zjarrfikësja, e cila ka shkuar tërësisht flakët.

Po ashtu, në vendngjarje kanë shkuar edhe specilistë, të cilët kanë cmontuar bombulën e gazit, e cila dyshohet se shkaktoi shpërthimin në banesë.

“Në Pogradec, rreth orës 06:30, në lagjen nr.1, ka shpërthyer një bombul gazi në banesën e shtetasit Y. L., rreth 64 vjeç, i cili për pasojë ka marrë dëmtime trupore dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Pogradecit”, thuhet në njoftimin e policisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri, si pasojë e një konflikti.

Një atentat ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, Itali, ku një shqiptar është qëlluar me armë.

Një shtetase britanike është kapur me 21 mijë e 900 paund të padeklaruara në Rinas.

Një makinë ka dalë nga rruga në aksin rrugor Lushnje-Rrogozhinë. Sipas policisë, automjeti tip BMW drejtohej nga 19-vjeçarja E.D.

Një shqiptar i arrestuar pak ditë më parë në Itali, i akuzuar për tentativë përdhunimi ndaj një vajzë të re është dënuar.

Policia Kufitare kap dhe vë në pranga një shtetas turk të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania.

Dy makina janë djegur gjatë orëve të para të mëngjesit në Vlorë. Mësohet se dy automjetet ishin në parkim në lagjen “Pavarësia”.

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë pasi tentuan të korruptonin punonjësit e Policisë Kufitare.

Finalizohet operacioni antidrogë “Koordinata” nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Vlorë

Policia italiane ka arrestuar të premten një 29-vjeçar shqiptar, i cili akuzohet per trafik kokaine. Mediat vendase bëjnë me dije se 29-v