Skafi me 50 emigrantë/ Lihet në burg 26-vjeçari Emiljano Likaj

21/01/2021 - 12:12

Gjykata e shkallës se parë të rrethit gjyqësor Vlorë ka dhënë masën e sigurisë  ‘Arrest me burg’ për 26-vjeçarin Emiljano Likaj.

Ky i fundit nga veprimet hetimore dyshohet se ka qenë drejtuesi i mjetit lundrues, skaf, me të cilin migrantët nga vendet e treta do te largoheshin në drejtim të shtetit italian më 8 janar 2021.

Seanca gjyqësore u drejtua nga gjyqtarja Herila Çela dhe prokuror Hyrjet Lamaj.

Dy javë më parë policia ka vënë në pranga dy persona përgjegjës për strehimin e shtetasve të huaj emigrant përkatësisht pronarin e një hoteli në Tiranë dhe pronarin e një banesë në fshatin Trevllazër, Vlorë. Edhe për këta dy persona është dhenë masa arrest ne burg.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zyra e OSHEE në rrugën “Qemal Stafa” në Tiranë ka rënë pre e grabitësve.

Policia e Durrësit njofton se ka arrestuar drejtuesin e mjetit që aksidentoi për vdekje këmbësorin e moshuar.

Një person është mbytur në akuariumin e portit të Durrësit.

Pamjet që vijnë nga vendngjarja e aksidentit tragjik të regjistruar rreth orës 14.55, në autostradën Durrës-Tiranë, pranë mbikalimit të F

Një aksident me pasojë vdekjen e një këmbësori ka ndodhur mesditen e sotme në Durrës.

Humb jetën një punonjës në punimet për aeroportin e Kukësit.

Një aksident është regjistruar në Shkozë ditën e sotme, ku janë përplasur dy motorë.

Në vijim të ngjarjes së ndodhur gjatë ditës së djeshme, ku humbi jetën në një galeri kromi shtetasi Fiqiri Karaj, arrestohet në flagrancë

Të tjera detaje mësohen për ngjarjen e rëndë të ndodhur pak më parë në Tiranë ku një person humbi jetën si pasojë e një atentati mafioz.

Një person ka humbur jetën mëngjesin e sotëm pasi është vrarë me armë zjarri silenciator. Ngjarja ndodhi pak më parë te "Rruga e Elbasani