Vidhen tre kioska gjatë natës në Durrës

30/03/2020 - 13:21

Kioska e grabitur në vitin 2018

Gjatë karantinimit 40 orësh ndërsa qytetarët janë të mbyllur në shtëpi, në Durrës hajdutët vijojnë aktivitetin e tyre normalisht.

"DurrësLajm" mëson se tre kioska janë vjedhur gjatë natës. Një prej tyre është kioska pas pallatit të kulturës pranë ish-dyqanit të luleve.

Burimet thonë se hajdutët kanë vjedhur një sasi të konsiderueshme cigaresh me vlerë rreth 500 mijë lekë të vjetra.

Kujtojmë se kioska në fjalë ra pre e hajdutëve në nëntor të vitit 2018,së bashku me disa biznese të tjera përgjatë bulevardit "Dyrrah".

Redaksia jonë kontaktoi me burimet zyrtare të Policisë së Durrësit por deri më tani nuk janë konfirmuar vjedhjet në fjalë.

Karantinimi brenda i qytetarëve duket se ka favorizuar hajdutët të zhvillojnë të pashqetësuar aktivitetin e tyre.

Ndërsa bizneset po regjistrojnë humbje të shumta për shkak të masave drastike dhe kufizimit të lëvizjes, ata kërkojnë një angazhim më te madh nga forcat e rendit për të evituar vjedhje të tjera në ditët në vijim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Arrestohet një person në Mat, pasi qëlloi me armë zjarri në drejtim të një banese.

Ka lënë qelinë e burgut në Itali shqiptari Moisi Habilaj, kushëriri i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Arrestohet në flagrancë një drejtues mjeti në Durrës, pa leje drejtimi dhe i dehur.

Një fëmijë 8-vjeçar ka ndërruar jetë sot në vendin e quajtur “Fusha e Sportit” në qytetin e Krumës.

Policia e kryeqytetit, me urdhër të Prokurorisë ka bllokuar një shumë të madhe parash në llogarinë e një biznesmeni të njohur në Tiranë.

Policia ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike.

Një 60-vjeçar është arrestuar nga policia e Memaliajt, pasi në afërsi të stanit të tij, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Vasjar, u gje

Teksa dje autoritetet italiane shkatërruan një grup italo-shqiptar që merrej me trafikun e lëndëve narkotike, sot mediat italiane kanë nx

Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe narkotikëve.