Vrasja e Nardit të “Bujtinave”, flet vëllai i biznesmenit të vrarë

25/03/2019 - 17:34

Pavlin Polia

Vrasja e Ferdinand Polisë, i njohur ndryshe si ‘Nardi i Bujtinave’, e ndodhur disa ditë më parë në Grudë të Shkodrës duket se po merr shpejt zgjidhje nga Policia e Shtetit.

Sot është shpallur në kërkim autori i ngjarjes, me inicialet K.S dhe janë arrestuar tashmë 3 bashkëpunëtorët e tij, shtetasit G. T., 26 vjeç, K. T., 29 vjeç, A. M., 20.

Ndërkohë, Dritare.net ka kontaktuar me vëllain e të ndjerit, Pavlin Polinë, i cili në një prononcim ekskluziv ka treguar se sapo ka marrë njohje për autoret, i lajmëruar nga Policia.

“Ne si familje përgëzojmë punën e shtetit. Nuk di se kemi konflikte me asnjë të dyshuarit që me treguan. Ne besojmë se kanë ngatërruar personin, gjithsesi ne nuk bëhemi si ata sido që të jetë puna e kushdo që të jetë përfshirë në këtë ngjarje. Me shpresë që të zbardhet kjo ngjarje sa më parë , falënderoj ata që po na gjenden në këtë mort, që i mori jetën vëllait tonë.”- është shprehur Pavlin Polia.

Nard Polia ishte i njohur si një nga njerëzit më përfaqësues të Thethit. Polia la pas gruan e tij shtatzanë dhe një fëmijë të vogël./Dritare.net

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytezën Kunzell në Gjermani.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Tiranë.

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmë në kryeqytet.

Një 25-vjeçar nga Kosova humbi jetën të premten në Gjermani pas një aksidenti fatal me skavator.

Forcat e Posacme "Shqiponjat" kanë goditur dy raste të armëmbajtjes pa leje në Tiranë.

Një aksident rrugor ka ndodhur ditën e djeshme në aksin Korçë-Ersekë.

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën “arrest me burg” për 3 personat e dyshuar si të përfshirë në vrasjen e administratorit të njësisë Kotë.

Gjatë një kontrolli të ushtruar në një mjet pranë pikës kufitare të Kakavijës, policia ka sekuestruar një sasi të madhe Redbull dhe qumës

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim dhe vendosjen e tyre para përgjegjësisë ligjore

Një automjet ka dalë nga rruga mbrëmjen e djeshme në Shkodër, çka ka shkaktuar si pasojë një aksident me vdekjen e një personi.