Zjarr në një apartament te lagja 5 në Durrës, zjarrfikësit shpëtojnë gruan

01/08/2018 - 11:43

Foto nga vendi i ngjarjes

Një zjarr është vënë re këtë të mërkurë në një apartament te një pallat në lagjen nr. 5 të Durrësit.

Banorët e pallatit kanë lajmëruar shërbimin zjarrifkës pasi kishin parë tymin që dilte nga dritarja e apartamentit, ku jetonte një e moshuar që vuante nga skleroza.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe pas ndërhyrjes, kanë bërë të mundur nxjerrjen jashtë të gruas së moshuar.

Mësohet se ata e kanë dërguar në urgjencën e spitalit, për të parë nëse ka probleme nga asfiksia apo jo.

Ndërkohë që shërbimi zjarrfikës ka shuar zjarrin në banesë, eskpertët po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nga dy vrasësit e Eleni Topaloudi, i cili u dënua me burg të përjetshëm disa ditë më parë, do të kthehet në bankën e të akuzuarve.

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sonte në mbrëmje. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Peqinit.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër, ku një person është mbytur në lumin Buna.

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Lezhë-Milot, në fshatin Ishull.

Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar sot formularin për deklarimin e pasurisë 5 personave me precedent penal, 4 nga të cilët nga qyteti

Një person është plagosur këtë të premte me një mjet prerës në Malësi të Madhe.

Tentoi të vriste me armë zjarri një shtetas, Policia zbardhi ngjarjen në kohë rekord dhe arrestoi në flagrancë autorin dhe 2 shtetas të t

Arrestohet një person në Mat, pasi qëlloi me armë zjarri në drejtim të një banese.

Ka lënë qelinë e burgut në Itali shqiptari Moisi Habilaj, kushëriri i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.