Një e moshuar 88 vjeç është ndarë nga jeta, pasi kujdestarët në shtëpinë e të moshuarve nuk i dhanë ushqim e as ujë për 28 ditë rresht.

Sarene Taylor, u shtrua në një spital në Uells pasi pësoi një goditje në tru një muaj më parë, mjekët thanë se nuk mund të bënin më asgjë dhe sipas djalit të saj atë e dërguan në shtëpinë e kujdesit.

“Kjo është çnjerëzore. Infermierët bëjnë një punë të jashtëzakonshme, nuk kam asgjë kundër tyre apo shtëpisë së kujdesit, por etika është e gabuar. Ajo po vdes dalëngadalë nga dehidratimi dhe kequshqyerja, para syve tanë”, ka thënë djali Iitë moshuarës pak ditë para se 88-vjeçarja të ndërronte jetë.

Sakaq perfaqësuesit e shtëspisë së të moshuarve nuk kanë dhënë ende asnjë koment në lidhje me rastin dhe me pretendimet e Taylor se i lanë nënën pa ushqim dhe pa ujë për 28 ditë.