E lanë fëmijën të vdiste, prindërit habiten nga dënimi me burg të përjetshëm

09/08/2018 - 11:25

Dy prindër të krishterë në SHBA kanë lënë vajzën 10 muajshe të vdesë për kequshqyerje dhe dehidratim, pasi refuzuan ndihmën mjekësore për arsye fetare.

Seth Welch dhe Tatiana Fusari, të dy 27 vjeç, u akuzuan për vrasje dhe abuzim me fëmijën këtë të hënë pas vdekjes së vajzës së tyre, Mary, të enjten e 2 gushtit.

Teksa gjykatësi i Gjykatës së Kent County po jepte akuzat, Seth u habit dhe mbeti gojëhapur ndërsa bashkëshortja e tij shpërtheu në lot sepse mund të dënohen me burg të përjetshëm.

Prindërit 27-vjeçarë nuk kërkuan ndihmë mjekësore "për shkak të frikës nga shërbimet e mbrojtjes fëminore, mungesa e besimit në shërbimet mjekësore dhe arsyet fetare", thuhej në dokumentet e gjykatës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-kryeministri Sali Berisha, ditën e sotme feston 74-vjetorin e lindjes.

Princi Harry dhe Dukesha Meghan Markle kanë njoftuar se po presin fëmijën e tyre të parë.

Donte me shumë mundësi të bënte një ‘selfie’ nga ballkoni i shtëpisë, duke filmuar panoramën e Panamasë, kur, për shkak të erës, ka humbu

Një ajsberg i ri gjigand, me madhësi thuajse 300 kilometra katrorë, është gati për t’u shkëputur nga platforma e akullit në Pine Island,

Blogerja e njohur Armina Mevlani dhe djali i ish-kryeministri Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, kanë kurorëzuar sot lidhjen e tyre disa vje

Në një ceremoni martese si ajo e princeshë Eugenies, sigurisht që një rëndësi të veçantë marrin damat.

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha do të festojnë sot në një ceremoni familjare fejesën e tyre…

Gjatë ditës që lamë pas, Gazeta Express publikoi lajmin se ditën e sotme çifti i njohur i showbizit Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha d

Ish-Kryeministri Berisha tregon çdo ditë formën e mire fizike që gëzon.

Një milion dollarë për të ruajtur reputacionin e tij.