Ftesa më e re e Travel Magazine: kalojini festat në Durrës!

13/12/2019 - 20:11

Përpara atmosferës së festave të Nëntorit, kur shumica e njerëzve bëjnë plane se ku do t`i kalojnë ato, sidomos kur dy ditët e festave i paraprijnë fundjavës dhe krijojnë mundësinë për një palë pushime të vogla, Travel Magazine ndërmori një nismë, e cila synonte t`i nxiste shqiptarët t`i kalonin festat kombëtare në Shqipëri, duke publikuar çdo ofertë që hotelet apo tur operatorët shqiptarë publikonin për këto festa.

Efekti i kësaj nisme bëri që Vlora, qyteti i Flamurit dhe vendi ku ka më shumë kuptim Festa e Pavarësisë, të dilte me një ofertë të unifikuar, me anë të rrjetit të hoteleve “Regina”, të ndihmuar edhe nga Bashkia e Vlorës, ku me një çmim simbolik prej 28 eurosh në ditë, të përfitoje një ofertë për të gjitha ditët e pushimeve.

Fati tragjik i Shqipërisë më 26 Nëntor, i ndërpreu atmosferën dhe festimet por Vlora sërish e tregoi mikpritjen e saj, duke i hapur dyert për të pritur të prekurit nga tragjedia.

Këtë herë Travel Magazine po ju bën të njëjtën ftesë por me fokus Durrësin dhe Krujën.

Mos shkoni sivjet me pushime jashtë Shqipërisë! Ndihmoni bizneset e Durrësit të kalojnë këtë periudhë të vështirë! Mos e lini Durrësin ta mposhtë dhimbja dhe shkatërrimi! Është qyteti ku keni kaluar pushimet e verës, plot gaz e hare, është qyteti që ju ka përkundur mbi dallgët e detit, që ju ka falur mbrëmjet e perëndimet e bukura, është qyteti që edhe pse shumë herë nëpër shekuj ka përfunduar nën rrënoja, prapë është ngritur.

Asgjë nuk ndodh nëse këtë fundvit nuk shkoni në Budva, në Ulqin, në Korfuz, në Selanik apo kudo gjetkë nëpër Europë… Shkoni në Durrës, në Krujë, aty ku hotelet dhe restorantet do t`ju presin krahëhapur.

Shqipëria ka nevojë për paratë tuaja, që të rimëkëmbë ekonominë e troditur.

Nuk është e rëndësishme vetëm ndërtimi i shtëpive të të prekurve nga tërmeti por edhe rimëkëmbja e bizneseve, me të cilat do të jetojnë familjet e punësuara aty. Çdo kontribut juaji, është baras me ndihmat që mund t`i jepnit një familjeje të prekur nga tërmeti, madje është më shumë, sepse ndihmat nuk zgjasin përgjithmonë kurse rroga e tyre po.

Kështu pra, patriotizmi nuk është patetizëm, është gjest dashurie, që ia tregoni atdheut atëhere kur ai ka më shumë nevojë.

Kalojini festat në Durrës! Kalojini Festat në Krujë!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

DASHI: Nuk ka rëndësi nëse e takoni në rrugë, në bibliotekë, në spital apo duke pritur në radhë, nëse i ofron diçka për

Ish-mbreti belg, Albert II, ka pranuar se është babai i një gruaje të lindur nga një lidhje jashtëmartesore pasi u detyrua të jepte një k

Meghan Markle dhe Kate Middleton kanë qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të marrëdhënies me njëra-tjetrën.

Nga Italia, historitë e suksesshme të shqiptarëve si një dëshmi e integrimit të plotë të tyre në vendin fqinj, nuk janë të pakta.

Sipas një studimi të kryer së fundmi në Britani,  mosha e realizmit të qëllimeve dhe ambicieve konsiderohet 33 vjeç.

Policia holandeze zbuloi gjatë një koncerti rock-u vjedhjen e 30 telefonave celulare nga një person i cili i kishte fshehur në pantallona

Burime konfidenciale për "Daily Mail" kanë thënë se shkak për largimin e Princ Harry-t dhe Megan Markle nga pallati mbretëror është nëna

Një tjetër detaj i çuditshëm është duke qarkulluar në rrjetet sociale, ku kryefjala është padyshim aksidenti tragjik i legjendës së baske

Bryant la pas 3 vajza, një prej tyre vetëm 7 muajshe si edhe bashkëshorten Vannesa.

Kinematografët shqiptarë Samir Luma dhe Fejmi Dauti janë fitues të çmimit për kinematografi më të mirë për filmin dokumentar “Toka e mjal