Harry dhe Meghan larg nga mbretëria, tani mund të hanë gjithçka

24/01/2020 - 22:36

Kuzhina e Meghan dhe Harry ndryshon. I hapet drita jeshile shumë ushqimeve që në Buckingham Palace ishin të ndaluara. Dritë jeshile për hudhrat dhe qepët, edhe për salcën e makaronave që spërkasnin rrobat, edhe sallatat e produkteve të detit, por edhe sushi. Pjatat pikante dhe ekzotike gjithashtu do të përdoren, edhe një gotë vere gjithashtu. Pas largimit nga pallati mbretëror, çifti do të jetë më i lirë edhe në kuzhinë.

Protokolli i Buckingham Palace parashikon rregulla të rrepta edhe për ushqimet që mund të konsumohen, por tani që dukët e Sussex kanë fluturuar në Kanada dhe kanë hequr dorë nga titujt mbretërore, mund t’i lejojnë vetes edhe ndonjë ‘mëkat’ me ushqimit.

Tortillat meksikane, një pjatë e preferuar e Harry, por e parë keq nga pallati mbretëror, mund të jetë tani pjesë e tavolinës. Edhe sallatat me fruta deti, molusqet, të cilat konsideroheshin të rrezikshme nga Mbretëresha për shkak të mundësisë së lartë të helmimit, tani mund të përdoren në shtëpinë e re të Meghan dhe Harry.

Dukët e Sussex mund të shijojnë makaronat spageti, jo të ndaluara nga pallati mbretëror, por të cilësuara të sikletshme për shkak të rrezikut të njollave. Sigurisht Mbretëresha nuk e pëlqen hudhrën apo qepën që i japin një erë të pakëndshme gojës. Tani Meghan dhe Harry mund edhe ‘shijojnë’ gjithçka për qejfin e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një australian ka zbuluar një krijesë të çuditshme në një plazh në afërsi të qytetit Perth.

Nëse do të kishte një shenjë të vështirë për t’u përshkruar, ajo është:  binjakët, kameleonët e zodiakut që gjithmonë përshtaten në bazë

Vitin e kaluar, Kina rezultoi me trefishin e miliarderëve të rinj ndaj SHBA-së, të cilët pasurinë e tyre e kanë fituar kryesisht në sekto

Kur vendosim të impenjohemi në një marrëdhënie dashurie, duhet të jemi të ndërgjegjshëm se, edhe pa vullnetin tonë, mund të vuajmë ose të

Hong Kongu do t'u dhurojë banorëve të tij një tufë me para që ata ti shpenzojnë ndërkohë që vetë qeveria lokale përpiqet të shpëtojë ekon

Bashkëshortja e nipit të Nexhmije Hoxhës, këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar me anë të një postimi në Instagram lidhur me ndarjen nga

Xiao Xiao është deklaruar pa koronavirus 17 ditë, pasi ajo lindi me infeksionin viral në spitalin e fëmijëve në Wuhan.

Është zhvilluar dje pasdite në Los Angelos ceremonia e lamtumirës për ish-basketbollistin Kobe Bryant, i ndarë nga jeta në mënyrë tragjik

Modelja shqiptare Keisi Muça, e cila jeton prej kohësh në Seul, ka treguar se si ka shpëtuar nga koronavirusi.