Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kim Kardashian bëhet miliardiere

06/04/2021 - 20:08

Kim Kardashian është zyrtarisht një miliardiere.

Forbes njoftoi përfshirjen e saj në listën e miliarderëve të botës për herë të parë të martën duke cituar dy bizneset e saj fitimprurëse, KKW Beauty dhe Skims, si dhe të ardhshme nga "Keeping Up With the Kardashians" .

Pasuria e Kardashian u rrit nga 780 milion dollarë në tetor në 1 miliard dollarë.

Kardashian nisi KKW Beauty në 2017, pasi pa suksesin e kompanisë kozmetike të gjysmë motrës Kylie Jenner, Kylie Cosmetics.

Kardashian, 40 vjeç, vazhdoi të shiste 20 përqind të KKW Beauty tek Coty për 200 milion dollarë, gjë që e rriti pasurinë e saj në 1 miliard dollarë.

Ajo nisi kompaninë e veshjeve të formave Skims në 2019 dhe përfshiu rrobat e thjeshta gjatë pandemisë, kur gratë filluan të anonin në veshje më të këndshme ndërsa ishin në karantinë. 

Ajo mban një shumicë aksionesh në kompani, por nuk ka zbuluar të ardhurat e saj, raportoi Forbes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak javë më parë u zbulua se moderatorja Eni Vasili është shtatzënë për herë të parë.

Pasi emri i tyre u lakua në media për një sherr të supozuar mes të dyve, dy kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun Durr

Familja Mbretërore i dha lamtumirën e fundit dy ditë më parë Princit Philip, i cili ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare.

Kryeministri Edi Rama ka pasur marrëdhënie tepër të ngushtë me gjyshen e tij, e cila ishte tepër e dhënë pas fesë dhe gjatë natës dëgjont

Gjatë intervistës me moderatorin Ardit Gjebrea tek rubrika “Gjysma ime” tek "E Diela Shqiptare", Lulzim Basha ka treguar një bisedë me va

Bashkëshorti i mbretëreshës së Anglisë, Princi Philip, i cili ndërroi jetë në 9 prill, u përcoll dje për në banesën e fundit.

Lulzim dhe Aurela Basha ishin sot në emisionin “E diela shqiptare” në një intervistë ndryshe.

Miliarderja e re, Kim Kardashian, u mburr në rrjetet sociale me një gjerdan të ri diamanti me vlerë deri në 150,000 dollarë.