Ky mjek është hero! Thithi urinën e pacientit me gojë që t’i shpëtonte jetën (FOTO)

22/11/2019 - 09:35

Një mjek ka shkuar përtej asaj që i kërkon detyra, vetëm për të shpëtuar pacientin, duke u konsideruar një mjek hero dhe me zemër të madhe.

I gjendur në një avion dhe pa shumë pajisje, mjeku u detyrua të vendosë një tub dhe të thithë me gojë 800 mililitra urinë nga fshikëza e burrit të moshuar, që të mos i plaste.

Rasti i çuditshëm ndodhi gjatë fluturimit nga Guangzhou i Kinës për në New York, dhe nga udhëtimi kishin mbetur edhe 6 orë që nga çasti kur i moshuari u sëmur.

Po të mos kryente ndërhyrjen ekstreme, i moshuari mund të kishte pasur plasje të fshikëzës e mund të humbte jetën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e njohur e muzikës folklorike, Silva Gunbardhi ka qenë ditën e sotme e ftuar në programin ‘E diell’ ku i është përgjigjur një

Këto janë shenjat më të rrezikshme të horoskopit.

Gaforrja

Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Skoci ku era e fortë që po godet Britaninë e Madhe ka ndryshuar edhe rrjedhën e një ujëvare.

Ndonëse gjatë javës ka një axhendë të ngarkuar politike, duket se kreu i PD-së Lulzim Basha ka gjetur kohë për të shpenzuar dhe me bashkë

Gazeta lokale “Giornale di Vicenza” ka bërë publik një rast kur sulmuesit italian Mario Balotelli i janë kërkuar 100 mijë euro nga një 18

Arjola Demiri dhe Irgen Çela janë dy aktorët që luajnë çiftin e lumtur në “Portokalli”, por luajnë edhe në filmin “I love Tropoja”. Aktua

Prezantuesja e njohur e “Love Island”, Caroline Flack, ndërroi jetë në moshën 40-vjeçare. Ajo u gjet e vdekur në shtëpinë e saj më 14 shk

Moderatorja Ilda Bejleri ka reaguar pas dëshmisë në komisariat të personit që pa skenën e ngjarjes ku supozohet se ajo përplasi një grua

Një 31-vjeçare britanike ka humbur jetën pas një operacioni për rimodelimin e të pasmeve.

Shumë simbole në gjithë botën flasin për dashurinë, por në Jug të Shqipërisë një qytet antik është “Qytet i Dashurisë”.