Ndërron jetë aktori i “Home Alone”

10/10/2019 - 12:16

Aktori Rip Taylor ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare më 6 tetor të këtij viti. Lajmin e ka bërë të ditur për mediat publicisti i tij Harlan Boll, nëpërmjet një deklarate për mediat.

Boll tregoi se Rip prej më shumë se 1 jave nuk ishte mirë dhe pati disa komplikacione, që i shkaktuan edhe vdekjen në një spital në Los Angeles.

Rip Taylor ka një karrierë të gjatë në aktrim, por filmi i cili i dha më shumë famë është ai i "Home Alone" (I vetëm në shtëpi).

Ai ishte një nga personalitetet më të njohura të televizionit nga vitet 1960 deri në vitet '80, falë paraqitjeve në "The Gong Show", "The Tonight Show", "Password", shfaqjet me Merv Griffin, Mike Douglas dhe David Letterman.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Milot Rashica e mbylli me sukses sezonin te Verder Bremen, duke mundur të sigurojnë mbijetesën në Bundesliga, pas ndeshjeve “Play-Out” nd

Edhe pse pretendohet se të rinjtë janë më pak të ekspozuar kundrejt rrezikut të infeksionit të coronavirusit, faktorë të caktuar rrisin r

Aktorja Naya Rivera humbi jetën në një liqen në shtetin amerikan të Klanifornisë.

Çështja e mashtrimit të çiftit zviceran nga Loredana Zefi, është rikthyer sërish në vëmendje, pasi në një intervistë të fundit, zonja Pet

Miliarderët Elon Musk, Jeff Bezos dhe Bill Gates janë në mesin e shumë figurave të njohura të SHBA-ve që janë vënë në shënjestër nga hake

A jeni ndier ndonjëherë të lodhur menjëherë pasi zgjoheni dhe keni ndjesinë sikur të keni qenë në këmbë gjatë gjithë natës?

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, ndryshe nga herët e tjera, ka rrëfyer në TV një profil tjetër, atë të jetës së tij personale, karrierë

Planeti 9 mund të jetë një vrimë e zezë. Dy astronomë të Harvardit kanë propozuar një teknikë për ta zbuluar këtë gjë.

Milica Dabovic, kampione Europe me Serbinë në vitin 2015, ka qenë një nga basketbollistet më të bukura.

Trajnerja e fitness-it, Dorina Mema ishte e ftuar në emisionin "Ftesë në 5" në Top Channel ku foli për lidhjen e veçantë me qenushin e sa