Pas suksesit në "La Casa de Papel", "Profesori" fiton një rol të ri

24/10/2020 - 16:52

Alvaro Morte i “Money Heist” ka fituar një rol të ri në një projekt filmik.

Projektuesi kriminal i “Money Heist”, Profesori do të heqë mënyrën e jetesës së tij kriminale nën një serial të ri spanjoll, “The Head”, shkruan Daily Express.

Alvaro Morte u bë yll i famshëm kur trilleri spanjoll “Money Heist” u mor nga Netflix. Para se drama të rikthehet me sezonin e saj të pestë dhe të fundit, Profesori ka marrë një rol kryesor në një seri tjetër.

Duke fituar famë në gjithë Evropën, aktori spanjoll ka arritur të fitojë rolin kryesor në trillerin e ri “The Head”.

Abonentët e Netflix janë ende duke pritur me durim për këstin përfundimtar të Money Heist, i cili u mor nga ky shërbim në vitin 2017.

Në projektin e ri, Morte do të luajë si Ramón si pjesë e një grupi shkencëtarësh në Antarktidë në thrillerin e ri spanjoll, “The Head”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Festimet në nder të 108-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë janë zhvilluar nga shqiptarët në të gjithë botën.

I ftohti dhe era dëmtojnë shumë lëkurën dhe kjo periudhë cilësohet nga dermatologët si më delikatja përsa i përket lëkurës.

Ura e famshme e Bosforit në Stamboll, që lidh Turqinë Europiane me atë Aziatike, është veshur me ngjyrat kuqezi mbrëmjen e sotme.

Një tjetër urim i veçantë  ka ardhur për festën e 108-vjetorit të Pavarësisë për Shqipërinë ditën e sotme.

Moderatorja Gerta Gixhari ishte e ftuar së fundmi në "Glamour Zone", me Ester Bylykun.

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, është bërë nënë për herë të dytë.

Nëse 2020 ju ka lodhur seriozisht nervat, viti i ardhshëm (2021) do të korrigjojë të gjitha sikletet dhe keqkuptimet dhe do t'ju japë lum

Me foton më të bukur, reperi kosovar, Arian Gushi ose ndryshe Gold Ag ka dhënë lajmin se është bërë baba për herë të parë me një djalë.

Në tetor të vitit që lamë pas, shefi i njohur i kuzhinës Renato Mekolli pranoi se është në një lidhje dashurie.

Aktorja dhe skenaristja italiane, Daria Nicolodi ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare.