Pema e Krishtlindjeve më modeste në botë

11/12/2019 - 12:01

Atmosfera e festave të fundvitit ka nisur të ndjehet në McComb, Mississippi. Qytetarë të shumta kanë rregulluar pemën e Krishtlindjeve në shtëpitë e tyre.

Por ndryshe nga vitet e kaluara, banorë të asaj zone kanë zbukuruar edhe rrugët e qytetit, pasi Bashkia e la në mëshirë të fatit. Të gjendur në këtë situatë, qytetarët morën guximin për ta zbukuruar vetë qytetin dhe këtë e bëjnë në kushte vërtetë primitive.

Pema e Krishtlindjeve nuk është ajo tradicionale. Bredhi me degët e saj të mbushur me zbukurime dhe me pambuk, që personifikon dëborën është zëvendësuar me një tabelë trafiku dhe topa zbukurimi vendosur nga qytetarë të shumtë.

Dritat dhe dhuratat në "trungun" e saj janë të tjera zbukurime të vendosur nga banorët, që kërkojnë të rikthejnë magjinë e munguar në qytet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjëja e parë që bëjmë kur zgjohemi është të gjejmë kuptimin e ëndrrave që kemi parë një natë më parë.

Vazhdon në distancë sfida mbretërore mes William me Kate dhe Harry me Meghan.

Miranda Kerr është një nga modelet më të famshme që të gjithë admirojnë lëkurën e saj të pastër dhe me shkëlqim.

Shumica e prindërve e vendosin gabim fëmijën e tyre në sedijen e sigurisë në makinë, duke i ekspozuar ndaj me një rreziku të lartë, pasi 

Një studim ka zbuluar se çfarë duan dhe pëlqejnë vërtet burrat te një grua.

Kujdeset për pamjen e saj fizike

Ai është i madh sa një traktor, 27 vjeç dhe peshon 453 kilogram. Është dy metra i gjatë dhe çdo mëngjes ha 38 kokra vezë.

Të qenit single ka avantazhet e veta. Nuk është vetëm një mendim, por një pohim shkencor.

Deri tani kemi qenë në sezonin e Bricjapit dhe ka qenë një periudhë e gjatë.

Një nuse australiane u hakmorr në mënyrën më të mirë ndaj të dashurit të saj Alex pasi mori vesh se ai ishte në një lidhje paralele me nj

Princi Harry u përpoq të shpjegonte publikisht se vendimi për t’u shkëputur nga familja mbretërore nuk ishte i lehtë për të.