Pema e Krishtlindjeve më modeste në botë

11/12/2019 - 12:01

Atmosfera e festave të fundvitit ka nisur të ndjehet në McComb, Mississippi. Qytetarë të shumta kanë rregulluar pemën e Krishtlindjeve në shtëpitë e tyre.

Por ndryshe nga vitet e kaluara, banorë të asaj zone kanë zbukuruar edhe rrugët e qytetit, pasi Bashkia e la në mëshirë të fatit. Të gjendur në këtë situatë, qytetarët morën guximin për ta zbukuruar vetë qytetin dhe këtë e bëjnë në kushte vërtetë primitive.

Pema e Krishtlindjeve nuk është ajo tradicionale. Bredhi me degët e saj të mbushur me zbukurime dhe me pambuk, që personifikon dëborën është zëvendësuar me një tabelë trafiku dhe topa zbukurimi vendosur nga qytetarë të shumtë.

Dritat dhe dhuratat në "trungun" e saj janë të tjera zbukurime të vendosur nga banorët, që kërkojnë të rikthejnë magjinë e munguar në qytet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej disa muajsh, pandemia ka pushtuar botën duke krijuar vështirësi dhe probleme të ndryshme.

Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama, ka treguar se vuante nga një depresion i një shkalle të ulët për sh

Pasuria e themeluesit të Facebook-ut, Mark Zuckerberg, veçse vjen duke u rritur.

Këngëtarja Aurela Gaçe është duke xhiruar klipin e këngës “Lento Lento” në Vlorë.

Vajza e aktorëve Vincent Cassel dhe Monicca Bellucci është akuzuar së fundmi se ka bërë ndërhyrje kirurgjikale.

Qyteti i Los Anxhelosit ka vendosur të ndëshkojë të gjithë ata që organizojnë festa të mëdha duke mos ndjekur rregullat anti Covid.

Kitara e yllit të Rock and Roll, Elvis Presley u shit në ankand për 1.32 milionë dollarë. Kitara akustike Martin D-18 e vitit 1942, u ble

Shënojeni diku emrin Elina Zhengo pasi me siguri do ta dëgjoni shpesh në të ardhmen si një ndër atletet më premtuese në Europë.

Një foshnjë raportohet se ka lindur shëndoshë e mirë në Kinë, megjithese i ishte mbështjellë kordoni i kërthizës rreth gjashtë herë përre

Fotoreporteri Bilal Jawich ishte në shtëpinë e tij, në periferi të Bejrutit kur një shpërthim, i cili ka lënë të paktën deri tani mbi 100