"Përbindëshi" i detit i dalë në breg shokon banorët (FOTO)

20/05/2018 - 10:02

   Një krijesë e pazakontë është shfaqur në brigjet e Meksikës.

Krijesa e frikshme është gjetur në Mazatlan, në perëndim të Meksikës, nga një banore lokale.

Pasi ka vënë gjallesën monstruoze, gruaja ka menduar në fillim se bëhej fjalë për ndonjë litar të vjetër, por më pas, kur ka vënë re sytë pa jetë ka kuptuar se bëhej fjalë për një krijesë misterioze. Fotot e saj janë bërë virale në rrjet, raporton “The Sun”

Komentuesit kanë pasur ide të ndryshme në lidhje me gjallesën misterioze duke e përkufizuar si gjarpër i detit, apo teori të ndryshme si e ardhur nga hapësira të tjera kohore.

Akoma nuk është sqaruar shkencërisht se kjo cilit lloj i takon kjo specie.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nuk është e thjeshtë të jesh e martuar me Kanye West dhe këtë gjë e di e gjithë bota.

Historia e Gemma Nuttall ka prekur thellë opinionin në Britani. Vajza 29-vjeçare humbi betejën 5-vjeçare me kancerin e vezoreve.

Të gjithë prindërit e dinë, është gjithmonë shumë stresuese kur fëmija sëmuret ose lëndohet.

Douglas Martin u shfaq nëpër lajme para disa muajsh, dhe tha se ishte ndarë nga e dashura, Yanet Garcia, që njihet si një nga prezantuese

Ishte rrahur prej vitesh, ishte fyer e ofenduar.

Nga Italia në Kanada, femrat që jua sjellim më poshtë, kanë punuar në nivele të ndryshme, qoftë në parlamente apo qeveri, ndërsa ajo për

Deniza Miftari është 22 vjeç, por mosha nuk e ka penguar që të fitojë një nga betejat më të rëndësishme të jetës.

Lulja e Indisë, Neelakurinji, që lulëzon çdo 12 vjet  wshtw një nga lulet më të rralla në botë.

Mbajtja dhe shtrëngimi i duarve me një person që e doni është shumë e natyrshme dhe  psikologët janë vërtet të interesuar të studiojnë kë