Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Postieri hero shpëton të miturën që ishte duke rënë nga ndërtesa

01/03/2021 - 17:10

Një postier në Vietnam është konsideruar si një hero, pasi ai shpëtoi një vajzë të vogël teksa ajo ishte duke rënë nga një ndërtesë 12-katëshe në Hanoi.

Nguyen Ngoc Manh, një profesionist i shpërndarjeve të porosive në kryeqytetin vietnamez, pa një vajzë 3-vjeçare të varur në ballkon, kur arriti me një pako për një nga banorët në zonë. Ndërkohë menjëherë sapo dëgjoi zërin, postieri vrapoi për të ndihmuar vajzën e vogël.

Sipas mediave vendase, tmerri nuk përfundoi këtu, pasi me të kapur vajzën e vogël, postieri u trondit kur pa që ajo po derdhte gjak nga goja. Ai e mori dhe e dërgoi me shpejtësi në spital. Raporti i spitalit tregoi që ajo kishte frakturë në këmbë dhe duar, por gjendja ishte e stabilizuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Niseshteja e misrit mund të jetë një ndër përbërësit kryesorë të kuzhinës suaj, por ajo që nuk dinit është se mund të përdoret gjerësisht

Pallati Bakningam Palace ka njoftuar se ceremonia e varrimittë Princ Filipit do të zhvillohet më 17 prill, e cila do të paraprihen nga 8

Një burrë amerikan mori vesh më në fund se çfarë i kishte ndodhur dy qenve të tij, të cilët kishin humbur mbi 20 vite më parë, pasi qafor

Falë shenjës së horoskopit ne dimë pikat tona të dobëta, ato të fortat, tiparet unike të personalitetit dhe mënyrën se si sillemi me të t

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë e ftuar gazetarja Ketrin Gjocaj, e cila ka dhënë një kontribut 30-vjeçar në ekran duke sj

Sipas astrologëve, këto shenja të horoskopit e kanë të pamundur të jetojnë bashkë.

Luani dhe Akrepi

Dëshira e fundit e princit Philip ishte që të vdiste i qetë në shtëpi, në shtratin e tij, raportojnë mediat e huaja, duke shtuar se nuk i

Kryeministrja e Norvegjisë, Erna Solberg, është gjobitur me 1,713 paund, pasi theu rregullat anti-COVID duke organizuar një festë familja

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, feston sot 47-vjetorin e lindjes.

Gjatë ndeshjes mes Granadës dhe Mançester Junajtidit, vëmendjen e të gjithëve e tërhoqi tifozi, i cili u fut nudo në fushën e lojës.