Si të pastroni siç duhet syzet e diellit

09/06/2021 - 20:38

Në verë më shumë se kurrë, dielli shqetëson shikimin tonë, prandaj përdorimi i syzeve dielli bëhet më i domosdoshëm.

Si të largojmë papastërtitë që grumbullohen nga plazhi dhe kripa e detit ose pluhuri dhe djersa e qytetit në një mënyrë të lehtë dhe efektive? Këtu është një mënyrë e zgjuar për të pastruar syzet siç duhet dhe për të parë përsëri të pastër, me një pastrues që do ta bëni në shtëpi lehtë dhe shpejt.

Ajo që do ju duhet është një filxhan ujë steril dhe dy lugë detergjent enësh. Për ta bërë pastruesin tuaj shtëpiak, shpërndani detergjentin në ujë, vendoseni në një shishe spërkatëse dhe tundeni përpara përdorimit.

Spërkatni syzet me tretësirë, fërkoni thjerrëzat me një leckë mikrofibre dhe shijoni rezultatet e mahnitshme. E njëjta gjë mund të thuhet për syzet optike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kombinimi i veshjeve me aksesorë shtesë për të krijuar një stil unik është pjesë e pandarë e përditshmërisë së artistes durrsake Asel Ist

Majat e djegura të flokëve janë një shqetësim i vazhdueshëm, por nëse tregohesh pak më e kujdesshme, mund t’i evitosh.

Princi Philip do të kishte festuar 100-vjetorin e lindjes më 10 qershor dhe me rastin e ditës së tij të lindjes, anëtarët e familjes mbre

Marsi është planeti i energjisë dhe jetës suaj mund t’i kishte munguar, por kjo situatë po ndryshon pasi tashmë planeti do të kalojë në s

Janë plot dhjetë ndryshime ato të cilat sjellin në vetvete kundërshtime mes gjinisë mashkullore dhe femërore.

Kur punojmë shumë për të përfunduar një projekt, shumica prej nesh përpiqen të dëgjojnë muzikë, në mënyrë që të përqendrohemi në detyrën

Një 18-vjeçare në Itali ka ndërruar jetë si pasojë e një tromboze.

Studiuesja e astrologjisë Keti Sula ka treguar se përse kryeministri Edi Rama fitoi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Modelja e njohur shqiptare, Angela Martini ka publikuar një foto të vjehrrës, ku i uron ditëlindjen dhe tregon se ka një marrëdhënie të m

Princi Harry dhe Meghan Markle tani janë në qendër të diskutimeve për emrin e vajzës së tyre.