Sipas horoskopit, kjo është shenja që keni vështirësi ta harroni pas ndarjes

07/05/2021 - 21:53

Ju mund të keni një listë të gjatë arsyesh pse ju dhe një person i caktuar nuk mund të vazhdoni së bashku. E megjithatë, vetëm një mendim për buzëqeshjen e tyre, mund të t’ju lë në mendime të vazhdueshme për ta.

Edhe nëse nuk jeni tipi i personit për të qëndruar i lidhur me një ish, të gjithë kanë një shenjë zodiaku që thjesht nuk mund të duket se përfundojnë me ta. Njohja e shenjës më të vështirë të zodiakut për t’u kapërcyer, bazuar në shenjën tuaj mund t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë pse disa njerëz janë kaq shumë të vështirë të lënë.

“Disa shenja të yjeve lëvizin më shpejt se të tjerët”, thotë astrologu Clarisse Monahan. “Shenjat e Dashit, për shembull, kanë shumë dashuri për të dhënë dhe kanë nevojë të jenë në gjendje ta shprehin atë. Ata kanë nevojë për të drejtuar natyrën e tyre të zjarrtë romantike. Prandaj, kjo është një shenjë që mund të tërhiqet shpejt”.

Në përgjithësi, shenjat e tokës kanë tendencë që të kenë më shumë kohë për të kapërcyer një marrëdhënie të dështuar. Demi, në veçanti, është një shenjë fikse e tokës. Kjo do të thotë se ata janë kokëfortë, këmbëngulës dhe urrejnë ndryshime. Në fakt, Monahan thotë se Demi është më i ngadalshmi në mes të zodiakut për të lëvizur nga ish-i . “Energjia e tyre është jashtëzakonisht besnike”, thotë ajo. “Sapo t’ia hapin zemrën dikujt, ata do të bëjnë gjithçka që kanë në dorë që ta bëjnë atë të funksionojë”.

Më poshtë ua sjellim se cilën shenjë e keni më të vështirë për ta harruar, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit:

Dashi: Peshorja

Demi: Shigjetari

Binjakët: Peshorja

Gaforrja: Peshqit

Luani: Ujori

Virgjëresha: Ujori

Peshorja: Demi 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një postim në rrjete sociale i kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj ka ngritur dyshimet se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua

Kombinimi i veshjeve me aksesorë shtesë për të krijuar një stil unik është pjesë e pandarë e përditshmërisë së artistes durrsake Asel Ist

Majat e djegura të flokëve janë një shqetësim i vazhdueshëm, por nëse tregohesh pak më e kujdesshme, mund t’i evitosh.

Princi Philip do të kishte festuar 100-vjetorin e lindjes më 10 qershor dhe me rastin e ditës së tij të lindjes, anëtarët e familjes mbre

Marsi është planeti i energjisë dhe jetës suaj mund t’i kishte munguar, por kjo situatë po ndryshon pasi tashmë planeti do të kalojë në s

Janë plot dhjetë ndryshime ato të cilat sjellin në vetvete kundërshtime mes gjinisë mashkullore dhe femërore.

Kur punojmë shumë për të përfunduar një projekt, shumica prej nesh përpiqen të dëgjojnë muzikë, në mënyrë që të përqendrohemi në detyrën

Një 18-vjeçare në Itali ka ndërruar jetë si pasojë e një tromboze.

Studiuesja e astrologjisë Keti Sula ka treguar se përse kryeministri Edi Rama fitoi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në verë më shumë se kurrë, dielli shqetëson shikimin tonë, prandaj përdorimi i syzeve dielli bëhet më i domosdoshëm.