Detaje të reja janë zbardhur për ngjarjen e rëndë që ndodhi paraditen e kësaj të hëne në Vlorë, ku mbeti i vrarë 55-vjeçari me profesion inxhinier, Armando Meshau.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se sherri mes tyre ka ndodhur për çështje pronësie dhe çështje borxhesh, pra të lidhura me njëra-tjetrën, por autori nuk ka pasur si qëllim ta vriste, gjithsesi me dy grushta e ka lënë të vdekur në vend.

36-vjeçari është duke u marrë në pyetje për të kuptuar motivin e ngjarjes.