• Mos i vrisni mjekët!

  18/05/2017 - 10:17
  Nga Prof. Asc. Eliona Demaliaj Dje në Spitalet e Tiranës janë shpëtuar shumë jetë, kështu ka ndodhur dhe në spitalet e tjera  rajonale në Shqipëri. Kjo gjë nuk bën lajm sigurisht, sepse ne kemi bërë...
 • Bashës i duhet edhe një “armik”

  17/05/2017 - 11:43
  Nga Andi Bushati Lulzim Basha rrezikon që në orët e ardhshme të fitojë edhe një armik më shumë. Nëse ai i thotë jo propozimit të fundit amerikan, atij të zv/sekretarit të shtetit Hoyt Brian Yee, ai...
 • Çfarë po negocion SHBA në Tiranë sot?

  15/05/2017 - 20:14
  Nga Blendi Fevziu A ka një shans të fundit për një marrëveshje të re dhe a është duke luajtur Hoyt Yee, zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit një rol për t’i vënë gjërat në lëvizje? Kjo është...
 • Mesila, “më mirë të kishe lënë burrin” se partinë!

  14/05/2017 - 10:40
  Nga Martin Leka Lexova për një bashkëbisedim që Majlinda Bregu, deputete e Partisë Demokratike, ka pasur me disa studentë të Universitetit Europian të Tiranës. Pyetjes nga auditori nëse do të...
 • Ç'do ndodhë më tej?

  13/05/2017 - 20:10
  Nga Blendi Fevziu Partia Demokratike ka mbajtur sot protestën e paralajmëruar, e dyta që nga ajo e 18 shkurtit, që inicoi vendosjen e çadrës në bulevard. Përtej debatit shterpë mbi numrat dhe...
 • Kriza dhe agai i katundit politik

  11/05/2017 - 11:39
  Nga Armand Shkullaku Vendimi i opozitës për të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, po paraqitet nga kryeministri dhe organet e tij propagandistike, si një plan ogurzi për të destabilizuar...
 • Ky shtet ka dy standarde. Ja përse…

  10/05/2017 - 17:16
  Nga Blendi Fevziu Dje në mbrëmje vonë, disa prej portaleve ende në punë njoftuan se forcat policore të antiterrorit kishin shoqëruar në komisariat, Kastriot Myftarajn, një person publik, të cilit...
 • Për Muç Nanon dhe "engjëllin" Basha

  09/05/2017 - 15:03
  Nga Andi Bushati Lexova një shkrim të Muç Nanos, për konfliktin Rama - Basha dhe për rolin e ekzagjeruar që më jepte mua dhe disa zërave të tjerë publikë, që sipas tij i hidhnin benzinë kësaj flake....
 • Kur Rama dhe Berisha u përqafuan përzemërsisht...

  08/05/2017 - 10:32
  Çfarë do të ndodhte vërtet sikur politika shqiptare të orientohej nga pajtimi? Në satirën e Lindita Arapit madje Berisha dhe Rama jo vetëm pajtohen, por edhe përqafohen, pas një terapie në Urdhrin e...
 • Shefja famëkeqe Kesi dhe call-center-at në Shqipëri

  07/05/2017 - 21:15
  “Çfarë më duhet të punoj gazetar me pak lek, kur në call-center marr shumë më tepër?” Këtë shprehje e kam dëgjuar shpesh fatkeqësisht vitet e fundit nga të diplomuar apo studentë dhe jo vetëm ata të...
 • Injoranca e Ledionit, si simbol i një brezi

  07/05/2017 - 14:32
  Në stilin e tij të zakonshëm, prezantuesi i “The Voice” Ledion Liço, u mundua të bëjë humor edhe këtë të premte në mbrëmjen gjysmëfinale të këtij spektakli. I veshur me një xhaketë ku shquheshin me...
 • Mos ua pafshim më bojën të tillë deputetëve

  05/05/2017 - 10:23
  Nga Mentor Kikia Parlamenti i dha fund dje punimeve të tij për t’ia lënë vendin një parlamenti të ri që do të dalë nga zgjedhjet e 18 Qershorit. Unë nuk e di se si do të jetë ai parlament, nga...
 • Po tani?

  03/05/2017 - 19:59
  Nga Blendi Fevziu Po tani? Kjo është pyetja e parë që gjithsecili i ka bërë vetes kur ka dëgjuar lajmin e dështimit të negociatave Rama – Basha në selinë e Presidentit Nishani! Jo sepse kishte ndonjë...
 • Tri lajme nga lista e Ramës

  01/05/2017 - 13:20
  Nga Andi Bushati Megjithëse skuadra e re e kapitenit Rama do të hidhet në fushë për të luajtur pa kundërshtarë, pra në 18 qershor do të marrë pjesë në një ndeshje ku formacioni është i parëndësishëm...
 • Fundi i xhelozisë për sekretaren e partnerit tim?

  01/05/2017 - 08:31
  Nga Milena Harito Partneri im më thotë që së shpejti do të ketë një sekretare të re e cila quhet Maya. Maya, Maya emri tingëllon mjaftueshëm që unë të jem xheloze, sigurisht. Ç’ngjyrë i ka sytë Maya...
 • Fituam Presidentin, por humbëm pluralizmin politik!

  29/04/2017 - 18:10
  Nga Artan Fuga Presidenti i Republikës u votua nga mazhoranca, por kriza institucionale vazhdon të thellohet me ritme edhe më galopante. Kështu e ka politika kur ka mbaruar. Kujton se zgjidh një...
 • “Metën e çuan me barrelë President"

  29/04/2017 - 12:02
  Deputeti demokrat, Astrit Patozi ka komentuar sot zgjedhjen e Ilir Metës si president i ri i vendit, Sipas Patozit, opozita kërkoi një qeveri teknike, por në fakt, mori nje President teknik. Ai shton...