Një zjarr ka shkrumbuar një pallat 10-katësh në Tiranë me dëme të shumta materiale. Pallati gjendet  në zonën e ish-parkut të Autobusëve dhe ende nuk ka një informacion mbi shkaqet që solli këto pasoja.

Në pamjet e mëposhtme, shihet se si kati i fundit i pallatit, është shkrumbuar tërësisht.

Flakët kanë nisur rreth  orës 14:20, në pallatin që ndodhet në rrugën “Sali Butka”. Shefi i zjarrfikëses, Shkëlqim Goxhaj tha se paraprakisht dyshohet se zjarri ka nisur në katin e dytë ndërkaq, 2 zjarrfikës janë në spital pas dëmeve që kanë marrë nga zjarri.