“Panik” te Juventusi, një prej lojtarëve të skuadrës së parë ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Përmes një postimi në faqen zyrtare, bardhezinjtë bëjnë me dije se pas testeve të bërë ditën e sotme, Hamza Rafia ka rezultuar i prekur me virusin.

Mesfushori 22-vjeçar prej ditësh është stërvitur me skuadrën e parë dhe pas testeve të sotme është izoluar menjëherë për të mos infektuar pjesën tjetër të skuadrës. Tashmë ngelet për t’u parë nëse ndonjë prej lojtarëve të tjerë të ekipit të parë do të rezultojë pozitiv duke parë që Rafia prej ditësh është stërvitur nën drejtimin e Allegrit.