Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën mbrëmjen e sotme, 6 tetor, në Lushnje.

Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e unazës.

Nga aksidenti ka mbetur i plagosur Kadri Kosturi, 40 vjeç.

40-vjeçari ndodhet në  spital dhe është jashtë rreziku për jetën.

Policia mbërriti në vendngjarje dhe po kryen veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit