Plagoset me armë zjarri 42-vjeçari shqiptar në Itali. Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në Aleksandria në Itali. Sipas mediave italiane, shqiptari është qëlluar me dy plumba dhe njëri prej të cilëve e ka kapur në fytyrë.

Fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën. Dyshohet se shkak për këtë mund të jetë bërë një larje hesapesh me personave apo grupeve rivale.