Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme, 19 tetor, në Korçë.

Një grua është plagosur me sende të forta në Pazarin e Korçës.

E plagosura është dërguar në spital, ndërsa autori është shoqëruar nga policia.

Sipas informacioneve të fundit nga policia, autori dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Nuk dihen rrethanat dhe gjendja shëndetësore e të plagosurës.