Basha: 30 qershori, varreza politike e Ramës. Reagon kryeministri

15/06/2019 - 21:19

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha janë kanë debatuar këtë të shtunë në distancë sa i përket datës së zgjedhjeve lokale të 30 qershorit.  Basha në një postim në Facebook, teksa bënte thirrje për protestën e 21 qershorit, shkruan se 30 Qershori është varreza politike e Edi Rames.

“30 qershori është varreza politike e Edi Ramës, shokut të avdylajve dhe bandave të krimit. Shqiptarët janë ngritur në këmbë në betejën kombëtare për Shqipërinë si gjithë Europa. Boll më me Shqipërinë që duan vetëm ata! Tani është koha për Shqipërinë e të gjithë shqiptarëve! Asnjë hap pas! #21qershor”, shkruan Basha.

Por Rama iu kundërpërgjigj nga Korça, ku ishte për fushatë elektorale. Ai tha se nuk e kishte zgjedhur vetë këtë situatë, por opozita ka hequr dorë vetë nga zgjedhjet. Kryeministri po ashtu tha pse nuk shtyn datën e zgjedhjeve lokale.

“Duke kujtuar se evitonim një të keqe, ne do bënim të keqen më të madhe të mundshme. Duke ikur një momenti të vështirë sot, ne do të shtrinim të keqen për vite të tëra nesër. Ky është një film që ne e kemi parë. Dy vjet më parë, ata ikën, ndërtuan një bunker plastmasi poshtë zyrës sime dhe vazhduan avazin. Dhe çfarë ndodhi, morën gjithçka kërkuan. Isha unë Romeua i asaj kohë, që iu luta Xhulietës siç nuk do kisha pasur fuqi t’i lutesha gjithë vajzave të bukura të Korçës gjithë jetën time. Në fund e binda Xhulin, mori gjysmën e qeverisë. Gjysmën më me peshë”, tha Rama.

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Bashkisë Erion Veliaj u bëri thirrje të gjithë bizneseve që në prag të festave të fundvitit t’u ofrojnë mundësinë e punësimit të g

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pa nga afër situatën e familjeve të dëmtura nga tërmeti në Fushë Mamurras, të cilët prej 13 d

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas ftesës së Ramës ndaj Bashës për tryezë të përbashkët.

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje sërish kryedemokratit Lulzim Basha që të ulen në një tryezë të përbashkët.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë, Lorenc Tosku, dhe deputeti Floren

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan premtoi sot se brenda harkut kohor të një viti 500 banesat e premtuara për familjet e prekura

Gjatë një konferencë me investitorët në Turqi pas takimit me Presidentin Recep Tayip Erdogan, kryeministri Edi Rama kërkoi ndihmë nga tur

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka postuar në Facebook një video të kryeministrit Edi Rama gjatë periudhës së fushatës elektorale për

Presidenti Ilir Meta ka vizituar këtë të diel disa shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka kujtuar sot 29-vjetorin e Lëvizjes Studentore, që u ngrit në një marshim masiv më 8 dhjetor të vitit 19