Bindja Demokratike, reagon Rudina Hajdari: I uroj suksese, por unë nuk kam asnjë lidhje

22/04/2019 - 19:27

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar sërish pas lajmeve të përhapura në media se do të jetë pjesë e partisë së re Bindja Demokratike.

Lajmi u përhap pas një fotografie të publikuar në media, ku Hajdari dukej teksa diskuton me ish-deputetin demokrat Astrit Patozi.

Por në një reagim të minutave të fundit në rrjetin social Twitter, Rudina Hajdari teksa i uron suksese krijimit të kësaj force të re politike, mohon të jetë pjesë e saj.

“Duke i uruar suksese përpjekjeve të çdokujt për demokratizimin e vendit dëshiroj të theksoj se pavarësisht lajmit që u përhap nuk kam asnjë lidhje dhe në vazhdim do të fokusohem tek puna dhe objektivat Grupit Parlamentar Demokrat”, shkruan Hajdari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas deklaratës ironike të ish-deputetit demokrat Edi Paloka, teksa komentonte shtyrjen e afatit për komisionin hetimor të ngritur ndaj Me

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar sot me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenković, në Kongresin e PPE në Zagreb

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar pas deklaratave të kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, se Kuvendi

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla zbuloi përmes një deklarate për media hapin e radhës të PS për shkarkimin

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka përkujtuar përmes një postimi në Twitter, 6-vjetorin e ndarjes nga jeta të Sokol Olldashit.

“Amerika është e përkushtuar ta ndihmojë Shqipërinë në forcimin e shtetit ligjor dhe qeverisjes së saj”.

Në një prononcim për mediat në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, ish-kryeministri Sali Berisha u pyet nga gazetarët si do ve

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka takuar sot në Presidencë ish-kryeministrin Sali Berisha.

Pas 30 minutash ka përfunduar takimi në Presidencë mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe Presidentit Ilir Meta, i ftuar në vijim të turi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njëherësh edhe kryetar i Shoqatës për Autonominë Vendore propozoi rishikimin e ndarjes së re