Braimllari paralajmëron Manjën: Dosja "184" nuk do hetohet nga shoqja jote por...

11/07/2019 - 12:19

Në një postim në Facebook, ish-deputeti i LSI, Endrit Braimllari e ka cilësuar Komisionin Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta një grup të strukturuar kriminal.

Braimllari shkruan se kreu i këtij komisioni, Ulsi Manja duhet të ishte sot nën hetim pa imunitet dhe nën arrest, ndërsa e paralajmëron se dosja e përgjimeve të Dibrës “184” do të hetohet nga drejtësia e pavarur dhe jo nga shoqja e Ulsiut, Arta Marku.

POSTIMI I PLOTË

Komisioni hetimor, grup i strukturuar kriminal. Ulsi Manja, kryetar komisioni i kapur ne pergjime zyrtare te prokurorise duke ofruar pozicion pune me te larte shefit te policise pasi ky i kishte sherbyer ne fushaten e Dibres.

Ulsiu i thoshte: “ti je per me nalt, me kap ndonje gje te madhe se na duhesh”.

Per ç’fare i duhesh Ulsiut per te ndare parate e trafiqeve?! Ulsiu sot duhet te ishte nen hetim pa imunitet dhe ne arrest nese do kishim nje Prokurori te Pavarur dhe jo te emeruar nga Ulsiu. Prandaj Ulsiu me 18 dhjetor, kur votohej ne kundershtim me Kushtetuten per Prokurorin e Pergjithshem ishte aq shume aktiv dhe e mbronte me zell te madh.

Mos u shqeteso Ulsi, dosja 184 do hetohet por jo nga shoqja jote por nga nje drejtesi e pavarur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndërsa socialistët kanë marrë 60 bashku nga 61 gjithsej, duket se meraku i kryeministrit Edi Rama mbeten bashkitë e drejtuara deri tani n

Socialistët kanë nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj për shkak të “shk

Përmes një deklarate zyrtare, ministrja e Financave, Anila Denaj ka reaguar pas debatit të krijuar për dhënien me koncension të shërbimit

Në një postim të gjatë në Facebook, Presidenti Ilir Meta, ka vijuar me akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama për kapjen e reformës në drejtë

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka reaguar rreth kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e Arben Malajt nga Këshill

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi zhvilloi një takim në Sarandë me Task Forcën për mbarëvajtjen e sezonit turistik ng

Pas deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha dhënë për mediat pas takimit me aleatët ka reaguar Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka zbardhur detaje rreth takimit të tij 40 minutësh me Presidentin Ilir Meta, gjatë mëngjesit të sotëm.

Në mbledhjen e komisionit të ligjeve ka pasur sërish përplasje mes deputetit socialit Bashkim Fino dhe kreut të këtij komisioni, Ulsi Man

Arben Malaj ka reaguar pas kërkesës për shkarkimin e tij si anëtar i Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë.