Doshi: Nëse bëhet Vetting në politikë, të gjithë shpallen 'non grata'

19/04/2018 - 13:25

Deputeti Tom Doshi, të cilit i është ndaluar hyrja në SHBA nga Departamenti Amerikan i Shtetit, ka kërkuar Vetting edhe në politikë, në një prononcim për mediat pas mbylljes së seancës së sotme plenare.

I pyetur nëse prekën shumë, Doshi u shpreh se i bie të shpallen të gjithë politikanët 'non grata'. Ai kërkoi hetimin e tyre duke nisur nga shkollimi i fëmijëve deri tek jeta e luksit.

"Unë propozova që të bëhet Vetting edhe në politikë siç bëhet në gjyqësor dhe në prokurori për Reformën në Drejtësi. Po i bie me kalu të gjithë “non grata” n.q.s i bie me u bë Vetting. Kërkoj të prononcohet edhe DASH për akuzën që më kanë bërë. Por unë ju garantoj ju që nëse bëhet Vetting edhe në politikë nuk kalon as gjysma e Parlamentit. Të fillojnë të hetohet qysh tek shkollimi i fëmijëve, që i kanë shkolluar të gjithë jashtë, ku janë të ardhurat e tyre, tek vilat, tek makina, tek jeta e luksit që bëjnë dhe ta shikojmë se si dalin."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndryshe nga protestat e mëparshme, që janë përqendruar tek hyrja kryesore e Parlamentit, opozita ka një plan tjetër për nesër.

Kryetari i Partisë Demokratike dhe lideri i opozitës shqiptare Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me kryetaren e re të CDU-së gjerma

I pranishëm në protestën e sotme të banorëve të “Unazës së Re”, është edhe edhe nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Va

Deklarata e Presidentit Ilir Meta që është gati të sakrifikojë mandatin e tij, për t’i dhënë fund krizës politike është pasqyruar gjerësi

Pas vendimit të Gjykatës së Hagës për të lënë në burg përjetë, Radovan Karaxhiçin si përgjegjës për krime lufte në Bosnje Hercegovinë, ka

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ishte sot mes efektivëve të kompanisë së asgjësimit të lëndëve shpërthyese me rastin e 20-vjetorit të k

Zv.kryeministri, Erion Braçe ka reaguar pas padisë së PD të bërë ndaj ministrit, Sandër Lleshaj dhe disa punonjësve të tjerë të Policisë

Është liruar nga detyra zv/ ministrja e Drejtësisë Teuta Vodo.

Sot në mbledhjen e qeverisë, Këshilli i Ministrave ka miratuar nënshkrimin e Kontratës së Koncesionit për “Rehabilitimin, operimin, trans

Partia Demokratike ka paditur ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe disa punonjës të Policisë së Shtetit për shpërdorim detyre gjatë