Durrës, pritet shkarkimi i Armand Tragajt, u përfshi në sherr me Luan Zazën

10/10/2019 - 20:24

Për të dytën herë brenda pak më shumë se dy javëve kërkohet shkarkimi i sekretarit të Këshillit Bashkiak Durrës, Armand Tragaj.

Për herë të parëm shkarkimi i tij u kërkua në mbledhjen urgjente të KB-së, të datës 23 shtator, kur këshilltarët u thirrën të miratonin një fond emergjence për dëmet e shkaktuara prej tërmetit të 21 shtatorit.

Gjatë mbledhjes u kërkua shkarkimi i sekretarit Tragaj dhe zëvendësimi i tij me një tjetër, po kjo kërkesë që nuk ishte në rend të ditës, nuk u miratua pasi këshilltarët e vlerësuan si të paarsyetuar. Kërkesa për shkarkim mori 16 vota pro, 22 kundër dhe 2 anëtarë nuk votuan.

Ndërkohë, në mbledhjen e KB-së, të thirrur për t'u mbajtur ditën e premte, shkarkimi i Tragajt dhe zëvendësimi i tij me Dorina Milaj është pika e parë e rendit të ditës. 

Tentativa e parë për shkarkim nxiti reagimin e ashpër të Tragajt, i cili u përfshi në një konflikt fizik me kreun e PS-së Durrës Luan Zaza. 

Mbetet të shihet mbledhjen e nesërme nëse këshilltarët socialistë do të votojnë shkarkimin e sekretarit aktual të KB Durrës. Juristi Tragaj u caktua në këtë post në vitin 2015 dhe vinte nga rradhët e LSI.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greqia mbështet perspektivën evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka bërë fajtorë të drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e

Teksa Kuvendi miratoi me 77 vota pro ligjin për krijimin e korporatës së investimeve ekspertët ngrenë pikpyetje për mënyrën e funksionimi

Për ish-deputetin e PD, Gent Strazimiri ajo që ndodhi në Këshillin Evropian është një bllokim që Evropa i bëri qeverisë dhe Ramës, por jo

Rritja e numrit të turistëve italianë në Shqipëri, ka sjellë në Tiranë rreth 60 tur operatorë dhe përfaqësues agjencish të rajonit të Pul

Sekretari për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Partinë Demokratike, Arben Kashahu është shprehur se nuk është faji i Europës për moshapjen e

"Teksa këtu rreken ende të gjejnë fajtorin diku tjetër, e të mos mbajnë përgjegjësi për asgjë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka

Gjatë deklaratës për shtyp, ministri i Jashtën në detyrë, Gent Cakaj foli për rastin e Alvin Berishës, 11-vjeçarit që u dërgua në kampet

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj iu drejtua sot sërish mediave lidhur me vendimin e një ditë më parë të BE për të mos çelur negociatat me Sh

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar një ditë pas vendimit të Këshillit Europian, i cili vendosi që Shqipërisë dhe Maqedonisë