Durrës, Xhaferaj: Pjesëmarrja e ulët dëshmi se qytetarët nuk i nënshtrohen presionit të bandave (VIDEO)

30/06/2019 - 14:02

Kryetari i PD Durrës, Ferdinand Xhaferaj doli në një konferencë për shtyp pak minuta më parë për të dhënë shifrat e pjesëmarrjes në votime në 4 KZAZ-të e qytetit bregdetar.

Sipas shifrave të publikuara nga PD-ja lokale, pjesëmarrja në votime ka qenë mjaft e ulët.

“Në KZAZ-në nr.21 pjesëmarrja deri në 12.30 është 5.7%

Në KZAZ-në nr.22 pjesëmarrja deri në 12.30 është 7.1%

Në KZAZ-në nr.23 pjesëmarrja deri në 12.30 është 9.8%

Në KZAZ-në nr.24 pjesëmarrja deri në 12.30 është 8.4%”,- bëri të ditur Xhaferaj.

Sipas tij, bojkoti që qytetarët durrsakë po i bëjnë procesit të votimit është përgjigja më e mirë e qytetarëve ndaj këtij procesi farsë.

“Qytetarët durrsakë dhe punonjësit e administratës po tregojnë se nuk i nënshtrohen presionit të bandave”,- tha Xhaferaj.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Grupit Parlamemtar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas publikimit të raportit të tretë mbi funksionimin e reg

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përsëri në lidhje me pretendimet e deklaruara nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili t

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar mesazhin e ambasadores amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, n

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka theksuar rëndësinë e ndërgjegjësimit të qytetarëve për respektimin e udhëzimeve ndaj COVID-19.

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një takim me Ministren e Jashtme të Suedisë, Ann Linde, në kuadër

Pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha se kreu i qeverisë i ka ofruar atij një marrëveshje që të bëhej kryeministër ndërsa vetë ai

Gjatë një konference për shtyp nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi publikisht ofertën që kryeministri Edi Rama i ka bërë p

Në një dalje për mediat pasi PS deklaroi gatishmërinë për hapjen e listave, kryedemokrati Lulzim Basha e konsideroi të prishur marrëveshj

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley i beri thirrje sot maxhorancës që të votojë sa më parë marrëveshjen e dakordësuar të 5 qershor

Në një dalje për mediat, kryeministri Edi Rama konfirmoi se maxhoranca do të mbështesë nismën e deputetëve të opozitës së re, Myslim Murr