FOTO/ Me flamuj kuqezi e me plisa të bardhë, çamët protestë para ambasadës greke

Postuar: 24/02/2018 - 15:46

Dhjetëra qytetarë çamë me flamuj kuqezi por edhe me plisa të bardhë kanë marrë pjesë sot në protestë duke kërkuar transparencë për marrëveshjen Shqipëri-Greqi.

Ata kanë kërkuar që emri ‘Çamëri’ të mos fshihet nga tekstet shkollore, ashtu siç po përflitet, si një nga kërkesat e Greqisë në bisedimet mes dy vendeve.

Në protestë merrnin pjesë edhe kreu i PDIU Shpëtim Idrizi dhe Mesila Doda si dhe përfaqësues të Shoqatës ‘Çamëria’, dhe të republikës së vetëshpallur në Maqedoni “Ilirida” të cilët kanë protestuar kanë protestuar sot para ambasadës greke në Tiranë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti, Ilir Meta, ka uruar homologun e tij turk Recep Tayyip Erdoğan fitoren në zgjedhjet e djeshme presidenciale.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, njëherësh kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla kishte lajmër

Pas deklaratës së përsëritur të ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias se nuk do të ketë diskutime për Çështjen Çame në tavolinën e bis

Deputeti i LSI-së Endrit Braimllari, ka reaguar pas sekuestrimit të rreth 3,4 milionë eurove gjatë ditës së djeshme në dy mjete “Toyota Y

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas akuzave të kreut demokrat, Lulzim Basha i cili tha se

Partia Demokratike ka hedhur poshtë pretendimet e kreut të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj që

Tryeza e organizuar sot për Teatrin e ri nisi me një përplasje mes Neritan Liçajt, si përfaqësues i Aleancës për mbrojtjen e Teatrit dhe

Kreu demokrat Lulzim Basha deklaroi pas mbledhjes së grupit në lidhje me shumën e 3.4 milionë eurove të sekuestruara në portin e Durrësit

Deputeti demokrat Ervin Salianji, tha sot në Komisionin për “Çështjet Sociale” se Edi Lika, pronar i firmës që transportonte makina ku nj

"Miliona euro kriminale në Durrës, presim ndonjë sqarim idiot të kryeministrit".