Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Grida Duma: Bujqësia sektori lokomotivë i ekonomisë shqiptare

27/02/2021 - 19:56

Drejtuesja politike e Partisë Demokratike, për qytetin e Kavajës dhe Rrogozhinës, Grida Duma, zhvilloi këtë të shtunë një takim me fermerët në Luzin e Vogël. Gjatë takimit, Duma e vendosi theksin në prioritetin që ka PD në sektorin bujqësor.

Ish-deputetja tha se sektori bujqësor është ndër të vetmit që Shqipëria mund të konkurrojë në Evropë e më gjerë. Po ashtu, ajo nënvizoi se synimi i Partisë Demokratike është të rikthej me çdo kusht të rinjtë në atdhe.

Postimi i plotë i Grida Dumës:

Bujqësia është sektori lokomotivë i ekonomisë shqiptare!

Indrustrializimi i bujqësisë është qëllimi jonë. 

Është detyrimi jonë të mbështesim dhe fuqizojmë këtë sektorë!

Shqipëria nuk ka qenë kurrë kaq mbrapsht sa në këto 8 vite!

Rininë duhet ta rikthejmë me çdo kusht!

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i PAA-së, Agron Duka, ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesit e OSCE/ODHIR në Shqipëri, William Romans, dhe Adela Danaj.

Ambasada amerikane në vendin tonë iu bën thirrje qytetarëve të aplikojnë në Byronë Kombëtare të Hetimeve për hetues.

Projekti i kryeministrit Rama për shndërrimin e portit të Durrësit dhe zonës përreth në marinë konsiderohet nga kandidati demokrat Igli C

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të diel me një foto nga Aeroporti i Kukësit, i cili do të quhet Aeroporti Ndërkombëtar Zayed-Flatra

Kandidati për deputet i PD për Durrësin, Ferdinand Xhaferaj është takuar sot me përfaqesues të biznesit të vogël.

Në një takim me të rinjtë e FRESSH Shijak kryetari i bashkisë Elton Arbana është shprehur: Të rinjtë janë e ardhmja!

Kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun e Durrësit kanë zhvilluar një takim me profesionistët e rinj të qytetit.

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka zhvilluar takimet elektorale në Vlorë, ku u shpreh se nuk kërkon asnjë votë për vete.

Nga Vlora, ku po zhvillon një takim me qytetarët, Rama nuk i ka kursyer thumbat për presidentin Ilir Meta dhe kandidatin e PD, Bujar Leks