Meta fton në takim Besnik Muçin

22/11/2019 - 13:32

Presidenti Ilir Meta ka ftuar në takim Besnik Muçin, për situatën e krijuar në Gjykatën Kushtetuese pas shkarkimit të tij nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit.

Pas takimit me Muçin, i dekretuar nga Presidenti si anëtar i Kushtetueses, kreu i shtetit pritet të japë një qëndrim zyrtar për media nga Presidenca.

KPA shkarkoi dje (22 nëntor) nga detyra Besnik Muçin. Por ky i fundit tha se nuk do të njohë vendimin e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit.

Ashtu si çdo ditë tjetër, edhe sot ai u paraqit në Gjykatën Kushtetuese në cilësinë e anëtarit të kësaj gjykate.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama sot feston ditën e lindjes.

Në ditën e pavarësisë së SHBA, ambasadorja Yuri Kim ka shpërndarë një mesazh për qytetarët shqiptarë, ku thekson bashkëpunimin dhe lidhje

I ftuar në 'Zonë e Lirë', kryetari i opozitës Lulzim Basha ka folur edhe mbi procesin e hapjes në Partinë Demokratike.  

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti mbështetje për turizmin.

Opozita parlamentare është e gatshme te negociojë 2 nga kërkesat e saj me kushtin që Partia Socialiste të votojë hapjen e listave dhe dep

Që pas heqjes së masave kufizuese në Shqipëri është rritur ndjeshëm numri i të infektuarve dhe viktimave si pasojë e koronavirusit ku dit

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, është pritur në një takim në selinë blu nga kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, të cilët b

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekoruar me gradën madhore “Gjeneral Major” për Gjeneral Brigade Bajram Rushit Begaj, me detyrë “Kom

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaron se ndërtimet në Velipojë u shembën nga banditët e pushtetit që sipas tij shkatërruan mundin dhe djers

Nga selia blu përmes një deklarate për mediat, zyrtari i PD-së, Ervin Minarolli akuzoi qeverinë Rama se me rrugën Milot-Fier, po bën vjed