Opozita kallëzon Ramën në Prokurorinë e Krimeve të Rënda: Fshehu provat

11/07/2018 - 14:31

Opozita ka dorëzuar sot në prokurori një kallëzim penal për kryeministrin Edi Rama me pretendimin ai fshehu provat lidhur me audio-përgjimin e publikuar pak kohë më parë nga PD, ku implikohej vëllai i Xhafajt.

Nga jashtë ambienteve të Krimeve të Rënda, kreu i grupit parlamentar të PD-së Edmond Spaho tha se Rama ka fshehur provat dhe po manipulon procesin e hetimit.

"Para disa kohës opozita ka publikuar një audio-përgjim të një pazari të një bisede për transaksione me drogës, që përfshinte dhe vëllain e Xhafajt. Pas 24 orësh më pas Rama deklaroi se audio-përgjimi është fals. Është montazh. Dhe ai dispononte provën e ekspertimit. Dhe ndërkohe Prokuroria ka hapur një hetim penal për ata që janë përfshirë në këtë çështje. Mospublikimi i kësaj prove, Rama ka detyrimin ta dorëzojë këtë provë për të zbardhur të vërtetën. Duke mos e bërë publike, jo vetëm që Rama manipuloi opinionin, por po pengon të vërtetën. Ne jemi duke bërë kallëzim penal për fshehjen e së vërteten."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryebashkiakët socialistë që kanë konsumuar 3 mandate pritet të mos jenë më në listat e kandidatëve në zgjedhjet e 30 Qershorit.

Pas etiketimit ‘halabak’ dhe shkarkimit në një konferencë për mediat të drejtorit të Hipotekës së Durrësit Ardjan Iljazaj nga kryeministr

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me strukturat në Kamëz.

Në një status të gjatë në Facebook, deputeti i Durrësit Oerd Bylykbashi ka shpjeguar ato që sipas tij janë “5 problemet reale të zgje

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka ftuar të gjithë qytetarët shqiptarë që t'i bashkohen protestës së thirrur nga opozita, p

Në mbledhjen e sotme të qeverisë është përcaktuar fusha e përgjegjësisë shtetërore të ministrit për Marrëdhëniet me Parlamentin, në krye

Një ditë pas dekretimit të kryeministrit Edi Rama edhe në krye të MEPJ-së nga Presidenti Ilir Meta, sot shefi i qeverisë i delegoi kompet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me kompaninë amerikane SHELL, e cila do bëjë kërkime për naftë dhe gaz në Shqipëri.

Bojkoti parlamentar i opozitës përgjatë muajit të shkuar ka sjellë edhe reduktimin e të ardhurave të deputetëve, që nuk kanë marrë pjesë

Në ceremoninë e kalimit të pushteteve nga Ditmir Bushati, tek Rama dhe më pas tek Gent Cakaj pati dy gjëra që tërhoqën vëmendjen.