PD: Na janë bashkuar 200 specialistë të jetës publike në Durrës

18/09/2020 - 12:13

Drejtuesi i Departamenteve pranë Partisë Demokratike Durrës, Ivo Jorgoni, me anë të një statusi në “Facebook” bën me dije se afro 200 specialistë të fushave të ndryshme janë afruar pranë PD-së Durres para dhe pas deklaratave se kryeministri Rama do të kandidojë në qytetin bregdetar.

Ndër këta 200 specialistë, janë mjekë, inxhinierë, arkitektë, artistë, juristë, pedagogë dhe shumë profesionistë të tjerë të jetës publike në Durrës.

“Unë mendoj që asnjë deklaratë publike , status Facebooku apo foltore nga Opozita nuk mund t'jua shpjegojë Ramën durrsakëve dhe shqiptarëve më mirë se Rama ka pikturuar veten gjatë këtyre 7 viteve qeverisje.

Tanimë të gjithë e njohin!

Përballë bandave që takon çdo ditë do ketë "bandën" e intelektualëve" dhe karakterin durrsak që në periudha të ndryshme shumë deçizive për të ardhmen e Shqipërisë ka ditur gjithmonë të largojë me votë të papërgjegjshmit.

Asgjë s'do jetë më si më parë, as fushata, as bandat, as blerja e votës, as manipulimet dhe as forca e pushtetit”, deklaron Jorgoni.

Më tej ai thekson se Durrësi nuk do të blehet dhe durrsakët janë rreshtuar përballë dhe jo në krah të Ramës.

“25 Prilli do lindë si një ditë e bukur për shqiptarët e ndershëm dhe dita ku gjithkush do mbajë përgjegjësi personale për çmendurinë kolektive të tentativave të manipulimit të zgjedhjeve nga Rilindja.

Formularët e shpërndarë në administratë këto ditë nuk i bëjnë dot makiazh makthit të këtyre 7 viteve por patjetër që ngarkojnë me përgjegjësi penale këdo vendos firmën në të dhe merr pjesë në tentativat për manipulimin e zgjedhjeve”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-deputeti Ervin Salianji ka reaguar përmes një publikimi në Facebook, lidhur me vendimin e Komisionit të Vlerësimit në PD, për  mos e

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Rama lidhur me çështjen e nënshtetësisë së futbollistit afrikan Winnful Essua Joseph Cobbina.

Vijojnë retorikat e tensionuara mes Presidentit dhe Kryeministrit.

Deputeti Lefter Koka ka publikuar një foto në rrjete sociale, ku shfaqet së bashku me ish-kryeministrin Fatos Nano. 

Partia Demokratike zbardh listin e kandidatëve të mundshëm që deputetë që u vlerësuan pozitivisht nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatë

Ish-deputeti dhe ish-ministri i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar ne Facebook pas lajmeve të publikuara në media lidhur me një

Opozita e bashkuar me anë të një deklarate të mbajtur sot nga Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka përshënde

Një ditë pasi Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli procesin për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë në zgjedhj

Ish-deputeti Eduard Ndocaj, që u shoqërua sot në polici gjatë aktivitetit të përurimit të shtëpisë së Gjergj Fishtës, është liruar.

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka inspektuar sot nga afër njësinë 3, zonë në të cilën janë kryer punime në 38 rrugë si Rr.