PS e Durrësit shton rradhët me 100 gra dhe vajza (FOTO)

28/10/2020 - 21:30

Më shumë se 100 gra dhe vajza i janë bashkuar Partisë Socialiste të Durrësit gjatë një aktiviteti të zhvilluar në kuadër të nismës #Edhe1.

Në postimin e degës lokale thuhet se "bashkë mund të bëjmë edhe më shumë për Durrësin #mandat3 #ps2021".

Postimi i plotë:

#Edhe1Nën kujdesin e zv/kryetares së Bashkisë znj. Emiriana Sako, deputeten znj. Milva Ekonomi, deputeten znj. Klodiana Spahiu, Këshilltareve të Këshillit Bashkiak, drejtuese femra të Institucioneve që Durrësi udhëheq si dhe me pjesmarrjen e koordinatorit Politik të Qarkut Durrës z. Adrian Çela, kryetarin e Partisë z. Luan Zaza u organizua ky aktivitet, me vajza dhe gra Durrësake një aktivitet shumë domethënës dhe emocionues.

Nisma #Edhe1 në Durrës solli me shume se 100 gra dhe vajza të reja në Partinë Socialiste që është forca e vetme për mbështetjen që iu jep atyre, cdo ditë e më shumë.

Ato shohin çdo ditë energjinë dhe përkushtimin ndaj gruas duke shtuar radhët e forumit #Edhe 1, duke u rritur e duke u bërë më e madhe.

Edhe1pa u ndalur çdo ditë deri më 25 prill.

Bashkë mund të bëjmë edhe më shumë për Durrësin #mandat3 #ps2021

#Edhe1Nën kujdesin e zv/kryetares së Bashkisë znj. Emiriana Sako, deputeten znj. Milva Ekonomi, deputeten znj....

Posted by Partia Socialiste Durres on Wednesday, October 28, 2020

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar lidhur me situatën e krijuar nga Covid-19 në vendin tonë.

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me akuzat e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndaj qeverisë, i cili pak ditë më parë dek

“Para 1800 vitesh ishim ne majat e teknologjise bashkekohore, sot, pasi kemi shpenzuar 86 milione dollare kredi te Bankes Boterore pe

Sot në Shqipëri u regjistruan 17 viktima nga koronavirusi, shifra më e lartë e viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, përmes një postimi në rrjete sociale, të cilin e shoqëron edhe me një video, ngre shqetësimin për

Sot në qytetin e Shijakut ishte i pranishëm ambasadori i Zvicrës z. Adrian Maitre, Ministri për Punët e Jashtme të Zvicrës, z.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i shoqëruar nga ministri Arben Ahmetaj dhe kryebashkiakja e komanduar, Emiriana Sako ka inspektuar pr

Ish-ministrja socialiste, politikane në karrierë, Mimi Kodheli, ka marrë sot një detyrë të lartë në NATO.

Mjeku higjenist – epidemiolog Nestor Memsuri ka reaguar pas një dite me një bilanc negativ në Durrës.

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka marrë pjesë në eventin përmbyllës të projektit për ripërdorimin social të pasurive të konfiskuara nga