Rama i drejtohet sërish grevisteve: Qeveria nuk është armiku juaj

29/10/2020 - 11:42

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet disa postimeve në rrjetet sociale u ka bërë thirrje grevisteve të Ballshit që të lenë grevën dhe menjëherë do të nisin bisedimet.

Ai thotë se qeveria nuk është armiku i tyre, por aleati. Rama iu bën thirrje grave që të mos dorëzohen, por as atë mos gënjehen nga “krokodilët që lotojnë për ju” duke nënkuptuar përfaqësuesit e opozitës.

“Të dashura motra greviste të Ballshit! Askush nuk ju kërkon të dorëzoheni, qeveria nuk është armiku po aleati juaj dhe askush nuk ju ofron lëmoshë, ne jemi gati të qajmë hallin tuaj së bashku! E vetmja pengesë mes nesh është greva juaj. Mbyllni grevën dhe unë do jem aty menjëherë! Mos u gënjeni nga krokodilët që lotojnë për ju e duan t’ju përdorin kundër qeverisë! Qeveria është e juaja, por nuk mund të bisedojë me ju nën presion e me ultimatume! Grevat bëhen për t’u dëgjuar, jo për të marrë me zor atë që ke në mendje. Ne ju kemi dëgjuar e po ju presim juve”, shkruan Rama.

Gratë e naftëtarëve janë futur në grevë urie prej dyjavësh. Ato kërkojnë pagat e prapambetura të naftëtarëve dhe rifillimin e punës së rafinerisë së Ballshit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike për qarkun e Durrësit, Edi Paloka ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili tha se

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike për qarkun e Durrësit, Edi Paloka ka zhvilluar një takim me anëtaret e Lidhjes Demokratike të Gru

Durrsakja Keida Ferra është një nga 10 finalistët e parë të përzgjedhur përmes platformës "Deputeti që duam" në Partinë Socialiste, nga 1

Në kuadër të procesit "Deputeti që Duam" kryeministri Edi Rama, Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla dhe drejtuesi politik i Q

Partia Socialiste prezantoi sot disa prej kandidatëve që duan t"i bashkohen PS-së përmes platformës "Deputeti që duam".

Nënkryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Arben Tafaj ka denoncuar se ""banda e rilindësve" është hedhur në sulm për vjedhje të votave"

Pasi bashkëshortja e kryedemokratit Lulzim Basha, Aurela publikoi një foto të tyren në makinë duke udhëtuar ka reaguar zv.kryeministri Er

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaroi sot se vdekjet dhe infektimet nga COVID-19 në vend janë nga më të lartat në botë dhe akuzoi

Këtë fundjavë,kryedemokrati Lulzim Basha ka hequr kostumin zyrtar me të cilin jemi mësuar ta shohim.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi bën thirrje që të shfuqizohet termi "ish-pronarë".