Rama: Mirëmëngjes nga Fieri, ja transformimet e Rilindjes Urbane (VIDEO)

Postuar: 17/07/2017 - 09:08

Ashtu si çdo ditë, edhe sot Kryeministri Rama ka uruar shqiptarët të kenë një ditë të mbarë.

Kryeministri ka zgjedhur pamjet nga qyteti i Fierit për të përshëndetur, duke treguar "transformimet e Rilindjes Urbane".

Postimi i Ramës:

“MIRËMËNGJES
dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë pjesëz nga transformimet e Rilindjes Urbane në Fier”, shkruan Rama.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqiptarja.com ka zbardhur pasurinë  e deputetit te ri demokrat Agron Shehaj, dalë nga zgjedhjet e fundit parlamentare në vend,

I ftuar në emisionin e Artur Zhejit, kryeministri Rama ka folur për çështjen Tahiri, kanabizimin e vendit dhe më gjerë.

   Kjo është intervista e parë e Alexandër Arvizu për një media shqiptare pas largimit nga Departamenti i Shtetit. Në të shfaqen hend

   Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar sot projektvendimet e rendit të ditës me 31 vota pro.

   Kryeministri Edi Rama lajmëroi sonte në studion e emisionit të Artur Zhejit në “Ora neës”, se do të ketë një kallëzim penal se kush ës

   Katër administratorët në njësi të ndryshme administrative janë liruar nga detyra.

   Pas urdhërarrestit për 3 ish-zyrtarë të policisë nga Prokuoria, emrat e të cilëve PD i kishte përmendur në një denoncim para një viti,

   Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin e qeverisë “Për tarifat gjyqësore në Republikën e Shqipërisë”.

   Deputeti i PS-së, Pjerin Ndreu i bën thirrje ish-zyrtarëve të Policisë së Vlorës që janë në kërkim, pasi mbi ta janë lëshuar urdhër-ar

   Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë së Brendshme se nuk i gjeti në