Rihapja e linjës Prishtinë–Beograd, Berisha: Marrëveshja u përshëndet me bisht ndër shalë nga Vuçic dhe Rama

21/01/2020 - 11:17

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar për marrëveshjen e arritur, me ndërmjetësimin e SHBA-ve, për rivendosjen e linjës ajrore Beograd-Prishtinë.

Në një postim në Facebook, Berisha shkruan se kjo marrëveshje u përshëndet me ‘bisht ndër shalë’ nga presidenti Aleksandër Vuçic dhe kryeministri Rama.

POSTIMI I PLOTË

Nje marreveshje paqe per t’u pershendetur!

Miq, me ndermjetesine e ambasadorit te SHBA ne RF te Gjermanise dhe njeharazi i derguar i presidentit te SHBA per Kosoven dhe Serbine, Richard Grenell dje midis Prishtines dhe Beogradit u arrit marreveshja per vendosjen pas 21 vitesh te fluturimeve ajrore Prishtine - Beograd. Kjo marreveshje midis palesh te barabarta u pershendet nga Presidenti Trump si nje sukses i ambasadorit Grenell, Keshilltarit per Sigurine Kombetare te SHBA, O’ Brian dhe paleve nenshkruese.

Ajo u pershendet nga Sekretari i Pergjithshem i NATOs, Stoltenberg, si nje marreveshje ne funksion te mirekuptimit dhe paqes.

Por marreveshja u pershendet me bisht nen shale nga serbomadhi Vuçiç dhe vasali i tij ne Tirane Edvin Kristaq Zografi, i pari demagog dhe mashtrues i popullit te tij tha se ishte i kenaqur qe eshte Lufthansa dhe nuk ishte Air Serbia qe do te bente kete fluturim, pasi kjo do nenkuptonte njohjen e Kosoves. Llogjike naive sipas te ciles jo firma si te barabarte me palen tjeter de facto njohja e Kosoves por ndermnarrja AirSerbia ishte me e rendesishme. Kurse i dyti, Edvin Kristaq Vasali ne pershendetjen e tij u gezua se marreveshjen e mbeshteti dhe Ramush Haradinaj qe ishte pale e saj.

Kesaj i thone Dudum hesap Dudum dhe turp kombetar! sb

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Janë 11 tifozë të proceduar, ndër ta dy të arrestuar  për shkatërrim të pronës, prishje të rendit e qetësisë dhe hedhje të sendeve të for

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi reagon pas fjalës së sotme në Kongresin e PS të Linda Ramës, bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama.

Gjatë fjalës së saj në Kongresin e PS-së, ministrja e Arsimit, Besa Shahini u ndal tek dhuna në familje dhe ngacmimet ndaj grave në jetën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, ka deklaruar se Partia Socialiste mbetet një parti e inkriminuar dhe e kr

Kryeministri Rama foli sot gjatë ditës së parë të Kongresit të Partisë Socialiste. Në fund të fjalës së tij Rama kërkoi nga gratë e prani

Gruaja e kryeministrit Edi Rama, pedagogia Linda Rama ka mbajtur fjalën në ditën e parë të Kongresit të PS që si temë ka gratë.

Vangjush Dako, ish-kryebashkiaku i Durrësit dhe anëtar i kryesisë së PS, ka qenë mbrëmjen e sotme në kongresin e PS-së, madje shumë pranë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, shkruan në “Facebook” se situata me koronavirusin po shkon drejt përmirësimit.

Përfaqësuesja e Grupit të Punës për Koronavirusin ngritur pranë Partisë Demokratike, Orjola Pampuri inspektoi situatën shëndetësore dhe m

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi ka reaguar për arrestimin e botuesit, analistit dhe pedagogut Henri Çili për të cilin thotë se akuzat që